کد خبر: 303265 A

تیم ایران فقط باید از خودش بترسد؛

ایلنا: کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است تیم هند در حدی نیست که برای تیم ملی ایران مشکل‌ساز شود؛ مگر اینکه حاشیه‌های کار دست ما بدهد.

هرمز آذرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: هندوستان تازه فوتبال حرفه‌ای را شروع کرده و الان لیگ حرفه‌ای خوبی دارد و باشگاه‌های این کشور یکسری بازیکن خوب مثل دل‌پیرو را استخدام کرده‌اند. هندوستان تازه اول فوتبال است و نمی‌تواند برای ما مشکل‌ساز باشد.

وی افزود: در مجموع گروه مقدماتی ما تقریبا ساده است، به جز عمان که نباید آنها را دست کم بگیریم. از نظر فنی و تاکتیکی، هند چیزی برای گفتن ندارد و از نظر آمادگی‌جسمانی اصلا قابل‌مقایسه با ما نیست. تیم ملی ما فقط باید از خودش بترسد که حاشیه‌های اطراف تیم مشکل‌ساز نشود.

آذرپور ادامه داد: برای تیم کی‌روش انگیزه خیلی مهم است، مثل بازی اول با ترکمنستان که تیم ما اصلا انگیزه نداشت اما در بازی با گوام چون حساسیت بازی را درک کرده بودند و انگیزه بالایی برای بردن داشتند، به راحتی گوام را شکست دادند.

کارشناس فوتبال کشورمان اظهار داشت: از نظر من بازی‌های مرحله مقدماتی مشکل‌ساز نیستند اما برای مرحله‌نهایی که 10 تیم خوب آسیا برای رفتن به جام‌جهانی تلاش می‌کنند باید تیم ملی ما خیلی بهتر مهیا شود. مشکل تیم ما در حال‌حاضر فنی نیست بلکه حاشیه‌های اطراف تیم است به خصوص حاشیه‌هایی که برای خود کی‌روش ایجاد می‌کنند.

وی افزود: به نظر من در مرحله‌مقدماتی و نهایی جام‌جهانی بهتر است به این کادر فنی دست نزنند و حاشیه هم درست نکنند و اگر انتقادی هست باید یک انتقاد سازنده فنی باشد تا به کادر فنی تیم ملی کمک کند اما اینکه برای کی‌روش و بازیکنان حاشیه درست کنیم فقط به تیم‌ملی ضربه می‌زنیم. الان حاشیه درست نکنیم و بعد از اتمام بازی‌های مرحله‌نهایی درباره کی‌روش تصمیم بگیریم. همه الان باید متحد باشیم تا این تیم به جام جهانی برود.

آذرپور درباره خبر پیشنهاد روسیه به سردار آزمون برای قبول تابعیت این کشور گفت: در این‌باره باید اطلاعات دقیق داشته باشیم چون سردار در بهترین تیم‌های روسیه بازی نمی‌کند و در تیم باشگاهی‌اش هم بازیکن 90 دقیقه‌ای نیست.

وی همچنین یادآور شد: به نظر من اینها یک‌سری شایعات است چون من با سردار در تیم ملی جوانان کار کرده‌ام و او را می‌شناسم. اگر چنین پیشنهادی هم باشد سردار قبول نمی‌کند چون هیچ وطن‌پرستی این پیشنهاد را قبول نمی‌کند. سردار آزمون ایران را دوست دارد و پیشنهاد روسیه را قبول نمی‌کند.

کارلوس کی روش سردار آزمون هرمز آذرپور مقدماتی جام جهانی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا