کد خبر: 303271 A

ناظم‌الشریعه در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: سرمربی تیم ‌فوتسال امید معتقد است مربی‌های ایرانی برای هدایت تیم ملی نسبت به گزینه‌های خارجی در اولویت قرار دارند.

سید محمد ناظم‌الشریعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب اظهار کرد: برای انتخاب سرمربی تیم‌ملی همین حالا هم دیر شده و گزینه‌های داخلی با توجه به شناختی که از بازیکنان دارند می‌توانند هماهنگی بهتری را بین اعضای تیم ایجاد کنند و این موضوع نکته مثبت و بسیار مهم است اما مربی خارجی این امکان را ندارد.

وی درباره مطرح شدن نام شمسایی به عنوان گزینه نخست مربیگری تیم ملی ادامه داد: وحید شمسایی دوست‌قدیمی و صمیمی من است و از نظر حرفه‌ای برای تیم ملی می‌تواند بهترین گزینه باشد. او کارش را خوب بلد است، همانطور که در تیم‌های باشگاهی شایستگی‌اش را به خوبی ثابت کرده است. زمان کمی باقی مانده  و با توجه به بازی‌های پر فشار لیگ‌برتر، فرصت‌طلایی ما فقط یک ماه آخر است. باید 2 دیدار تدارکاتی با روسیه و ایتالیا را هرطور شده انجام دهیم.تیم واقعا برای آمادگی و تمرین به این 2 بازی احتیاج دارد.

ناظم‌الشریعه درباره بازگشت خسوس به فهرست گزینه‌های مربیگری تیم‌ملی گفت:  نکته مثبت خسوس و بزرگترین کاری که دوران حضورش در تیم ملی فوتسال ما  انجام داد جوانگرایی بود. هرچند نتیجه‌گیری برای ما خیلی مهم است اما باید قبول کنیم خطاهای خسوس آن‌قدرها هم چشمگیر نبود و رنکیگ تیم را خراب نکرد. او فقط بازی مقابل ژاپن را از دست داد که البته بازی مهمی بود.

او افزود: بعد از مربی‌های داخلی، خسوس می‌تواند برای تیم‌ملی بهترین گزینه باشد چراکه از امتیاز شناخت بازیکن‌ها برخوردار است و نیازی به گذر زمان برای این موضوع ندارد. با توجه به شرایط و زمان باقی‌مانده بهتر است مربی ایرانی انتخاب شود اما اگر این اتفاق نیافتد هم، همه فدراسیون‌ها، باشگاه‌ها و مربی‌ها وظیفه دارند از تیم ملی حمایت و پشتیبانی کنند.

سرمربی تیم ‌فوتسال امید متذکر شد: خوشبختانه کشور ما از لحاظ فوتسال پیشرفته است اما این قضیه باعث شده غرورمان زیاد شود که این اصلا خوب نیست. من می‌دانم تمام مربی‌های ایرانی در خور تیم ملی هستند اما باید مثل والیبال و بسکتبال برنامه‌ریزی‌های فراتر از این داشته باشیم. فرق اساسی بین فوتبال ‌و فوتسال ما در این است که کی‌روش برای تیم ملی باید بازیکن جمع کند اما در فوتسال ما نیاز داریم ابتدا بازیکن بسازیم و تربیت کنیم.

ناظم‌الشریعه در پایان درباره وضعیت تیم فوتسال امید خاطرنشان کرد: برای تیم ملی امید برنامه‌ریزی گسترده انجام داده‌ایم. قصد داریم 2 تیم ملی فوتسال جوانان و امید  تشکیل دهیم و برای مسابقات 2018 آماده شویم. در همین رابطه به 10 منطقه براساس موقعیت‌جغرافیایی برای استعدادیابی و جذب بازیکن سفر کردیم که البته حمایت، تاکید و برنامه‌ریزی فدراسیون در این راه کامل و بی‌عیب و نقص بود. از این طریق می‌توانیم تا یک یا دو سال آینده پایه و اساس فوتسال کشور را به صورت چشمگیری تقویت کنیم.

وحید شمسایی خسوس تیم ملی فوتسال سید محمد ناظم الشریعه
نرم افزار موبایل ایلنا