کد خبر: 303412 A

تیم ‌ملی فوتبال دانش‌آموزی ایران با شکست ۵ بر ۴ تیم چین الف میزبان در ضربات پنالتی راهی فینال رقابت‌های دانش‌آموزان آسیا (ASFF) و حریف کره‌جنوبی شد.

به گزارش ایلنا، دیدار نیمه نهایی تیم‌ملی دانش‌آموزی ایران مقابل تیم چین الف میزبان بازی‌ها با نتیجه ۵ بر ۴ به سود ایران در ضربات پنالتی به پایان رسید تا نماینده کشورمان راهی فینال رقابت‌ها و حریف تیم قدرتمند کره جنوبی در بازی پایانی شود.

در بازی نیمه نهایی تیم چین الف به صورت کاملا دفاعی بازی کرده و بیشتر وقت بازی را تلف کرد ضمن اینکه بازیکنان ایران نیز موقعیت‌های زیادی را از دست دادند تا در نهایت بازی در وقت‌های قانونی بدون گل تمام شده و سرنوشت کار نهایتا به ضربات پنالتی کشیده شود.

بهزاد جوزق کار دروازه‌بان دانش‌آموز کشورمان با جسارت فراوان و شیرجه عالی پنالتی اول چینی‌ها را گرفت تا گل‌های ایران در ضربات پنالتی که به ترتیب توسط مهرداد پورابوالقاسم، حسام سلطانپور، علیرضا آقابراری، علیرضا عباسی و شاهین عباسیان به ثمر رسید، حکم به صعود ایران دهد.

ترکیب ایران را دراین دیدار بهزاد جوزق‌کار، مهرداد پورابوالقاسم، علیرضا آقابراری، محمدحسین چگینی، شاهین عباسیان، علی طاهران، علیرضا عباسی، بهروز جلالیان، مجتبی نجاریان، امیرحسین یحیی‎زاده و بهنام بازرگان تشکیل می‌دادند که دانیال کردستانی، حسام سلطانپور و محمد جواد کردونی نیز به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شدند.

تیم‌ملی دانش‌آموزی ایران فردا بازی فینال را مقابل تیم قدرتمند کره جنوبی در ساعت ۱۶ به وقت محلی چین و ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌کند. گفتنی است ایران در اولین بازی دور گروهی خود موفق شده تیم کره را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد که صعود این تیم به عنوان تیم دوم گروه و پیروزی در بازی نیمه‌نهایی دوباره این دیدار را در فینال آسیا تکرار می‌کند.

تیم ‌ملی فوتبال دانش‌آموزی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا