کد خبر: 303444 A

جام جهانی والیبال- ژاپن؛

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در جام جهانی ژاپن برابر آرژانتین و شاگردان ولاسکو مات شدند و نخستین شکست خود را تجربه کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 7:40 دقیقه(به وقت ایران) در نخستین مسابقه خود در رقابت های جام جهانی 2015 والیبال برابر تیم ملی آرژانتین قرار گرفت. این مسابقه در سالن هاماماتسو آرنا برگزار شد و با نتیجه 3 بر یک ( 27 - 25 ، 22 - 25 ، 22 - 25 و 24- 26) به سود آرژانتین خاتمه پیدا کرد.

ایران بازی را با ترکیب محمودی، عبادی‌پور، معروف، قائمی، مرندی و غلامی آغاز کرد و تا انتهای ست‌اول تغییری در ترکیب خود ایجاد نکرد. بازیکنان ایران بازی را خوب شروع کردند اما رفته‌رفته آرژانتینی ها خود را در زمین پیدا کردند و توانستند در امتیاز 12 با ایران مساوی شوند.

در ادامه هم شاگردان ولاسکو به روند رو به رشد خود ادامه دادند و توانستند در امتیاز 21 بر 15 اختلافی 6 امتیازی با ایران ایجاد کنند اما زمانی که معروف پشت خط سرویس قرار گرفت نتیجه بازی 21 بر 19 شد تا ولاسکو مجبور شود درخواست وقت استراحت کند. سرویس‌های خوب عبادی‌پور و دریافت‌های ضعیف آرژانتینی‌ها موجب شد بازی در امتیاز 22 به تساوی کشیده شود. در امتیاز 23 بر 22 به دلیل اشتباهی که در تعویض تیم آرژانتین ایجاد شد، بازی به مدت تقریباً دو دقیقه متوقف شد که همین امر باعث از دست رفتن سرویس عبادی‌پور شد اما در پایان این ست با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

برای شروع ست‌دوم کواچ تغییری در ترکیب خود ایجاد نکرد. در آغاز این ست آرژانتینی‌ها شروع نسبتاً بهتری داشتند و موفق شدند در همان ابتدا اختلافی 2 امتیازی با ایران ایجاد کنند. در امتیاز 13 تیم‌ها به تساوی رسیدند تا این موضوع عصبانیت ولاسکو را به همراه داشته باشد. در ادامه هر دو تیم 2 بار سرویس‌های خود را از دست دادند. در امتیاز 18 بر 17 به سود ایران مهدوی جایگزین معروف شد تا بتواند در دفاع روی تور به تیم ایران کمک کند و همین اتفاق هم افتاد. در امتیاز 22 بر 21 آرژانتین از ایران پیش افتاد تا کواچ درخواست وقت استراحت کند.

در ست‌سوم هم کواچ ترکیب خود را تغییر نداد و هر دو تیم پایاپای بازی را آغاز کردند. اکثر سرویس‌های شاگردان ولاسکو به سمت عبادی‌پور زده می‌شد. در امتیاز 8 بر 7 به سود آرژانتین، تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 9 بر 7 به سود شاگردان ولاسکو، عادل غلامی جای خود را به سامان فائزی داد. آرژانتینی‌ها روند خوب خود را ادامه دادند تا در امتیاز 16 بر 13 به سود شاگردان ولاسکو، هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند. امیر غفور در امتیاز 17 بر 13 به سود آرژانتین جایگزین شهرام محمودی شد و در امتیاز 18 بر 14 غلامی به ترکیب بازگشت و جای فائزی را گرفت و در ادامه هم معروف جای خود را به مهدوی داد. این ست با تمام تلاشی که بازیکنان ایران کردند با نتیجه 25 بر 22 به سود آرژانتین تمام شد.

ست‌چهارم هم بدون تغییر نسبت به ترکیب اولیه بازی برای ایران شروع شد. در امتیاز 4 بر یک و در حالیکه آرژانتینی‌ها در دفاع روی تور خوب شده بودند میرزاجانپور جایگزین عبادی‌پور شد و در امتیاز 5 بر یک به سود شاگردان ولاسکو که بازهم با دفاع روی تور آنها کسب شد، کواچ درخواست وقت استراحت کرد. تا امتیاز 8 بر 2 بازیکنان آرژانتین در دفاع روی تور بی‌نقص بودند و همین امر موجب شد ولاسکو هم بازیکنانش را تشویق کند.

بعد از وقت استراحت فنی اول مهدوی جایگزین معروف شد و در ادامه هم موسوی جای خود را به غلامی داد. ملی پوشان ایران با وجود اختلافی که با حریف داشتند جنگندگی خود را از دست ندادند و با ورود صنوبر به زمین مسابقه ایران جان تازه ای گرفت، اما در پایان این ست هم با نتیجه 26بر 24به سود آرژانتین تمام شد تا شاگردان کواچ در بازی اول خود با نتیجه 3 بر یک مغلوب آرژانتین شوند.

کونته بهترین و امتیازآورترین بازیکن میدان

در پایان این مسابقه کونته، بازیکن شماره 7 آبی و سفیدپوشان آرژانتین به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. این در حالی است که همین بازیکن با کسب 26 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن میدان هم شد.

تیم ملی والیبال ایران فردا در دومین دیدار خود در رقابت های جام جهانی ژاپن از ساعت 10:40 به مصاف تونس خواهد رفت.

ایتالیا با پیروزی آغاز کرد

تیم ملی والیبال ایتالیا در نخستین مسابقه جام جهانی سال 2015 موفق به شکست کانادا شد. دو مسابقه همزمان در شهرهای هیروشیما و هاماماتسو دیدارهای آغازین جام جهانی بود که تیم ملی والیبال ایتالیا در شهر هیروشیما موفق به شکست 3 بر یک کانادا شد تا 3 امتیاز به دست آورد. ملی پوشان کانادا در ست سوم این مسابقه 25 بر 22 به پیروزی رسیدند اما در ست‌های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 20 و 25 بر 13مغلوب ایتالیا شدند تا در نخستین گام جام جهانی با شکست میدان را ترک کنند.

برنامه ادامه مسابقات روز نخست جام جهانی به قرار زیر است:

هاماماتسو:

روسیه – ونزوئلا ساعت 10 و 30 دقیقه

لهستان – تونس ساعت 14

هیروشیما:

آمریکا – استرالیا ساعت 10 و 30 دقیقه

ژاپن – مصر ساعت 14 و 40 دقیقه

 

اسلوبودان کواچ خولیو ولاسکو والیبال جام جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا