کد خبر: 303538 A

کشتی‌فرنگی قهرمانی‌جهان-آمریکا؛

روز نخست رقابت‌های کشتی‌فرنگی قهرمانی جهان با تکرار قهرمانی نماینده پرقدرت ارمنستان به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، در این رقابت‌ها داور استفانک صربستانی که سال گذشته با شکست نوروزی در یک کشتی‌جنجالی به عنوان قهرمانی رسیده بود امسال با شکست مقابل فرانک استابلر آلمانی که سال‌گذشته مغلوب نوروزی شده بود، عنوانی بهتر از سومی را بدست نیاورد. در این وزن استابلر آلمانی که یک ماه و نیم پیش در رقابت‌های جام پیت لاسینسکی نیز عنوان نخست را بدست آورد طلایی شد.

تاماش لورینچ مجارستانی که در این وزن سال‌گذشته مدال‌برنز را کسب کرده بود در رقابت‌های جهانی سال 2015 از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. ونکایتیس لیتوانیایی نیز که سال‌گذشته دیگر مدال برنز را در وزن 66 کیلوگرم کسب کرده بود  در دور نخست مغلوب لورینچ شده بود. ریو هانسو از کره‌جنوبی و قهرمان سال 2013 جهان که سال 2014 به دلیل حضور در بازی‌های آسیایی در رقابت‌های‌جهانی شرکت نکرده بود امسال توانست به مدال‌نقره برسد.

وزن 75 کیلوگرم رومن ولاسوف روس قهرمان المپیک 2012 لندن  که به دلیل مصدومیت در رقابت‌های قهرمانی کشور روسیه در سال 2015 شرکت نکرده بود و با نظر سرمربی و به دلیل عملکرد مثبت در رقابت‌های بین المللی راهی این رقابت‌ها شد قهرمان شد. کیم هیون وو کره‌ای یکی از مطرح ترین کشتی‌گیران این وزن بود که با ناکامی روبرو شد. هیون وو که سال 2013 توانسته بود با شکست ولاسوف به عنوان قهرمانی برسد در این رقابت‌ها با شکست مقابل کارتیکوف قزاق از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. آرسن جلفالکیان ارمنستانی قهرمان سال‌گذشته جهان نیز که دور نخست مغلوب ولاسوف شد در گروه بازنده‌ها مقابل همین قزاق شکست خورد و سهمیه المپیک را از دست داد.

امره کوش از ترکیه دیگر کشتی‌گیر عنوان‌دار این وزن بود که از دور رقابت‌ها کنار رفت. اندرو بسیک آمریکایی که سال‌گذشته نیز به مدال برنز رسیده بود در رقابت‌های جهانی امسال که به میزبانی کشورش در حال برگزاری است با تکرار مدال خود توانست سهمیه المپیک را بدست آورد.

همچنین مارک مادسن کشتی‌گیر کهنه‌کار دانمارکی در حالی با پیروزی برابر عبدولی به دیدار فینال راه یافت که عبدولی برای اولین بار پس از رقابت‌های جهانی 2011 که عنوان قهرمانی وزن 66 کیلوگرم را بدست آورده بود در 2 وزن بالاتر به میدان می‌رفت.

وزن 98 کیلوگرم آرتور الکسانیان برای دومین سال پیاپی به عنوان قهرمانی رسید. تنها حریف مطرح وی در این 2 سال قاسم رضایی قهرمان المپیک 2012 بود. رضایی که سال‌گذشته مدال برنز را بدست آورده بود امسال توانست به مدال نقره برسد. در این وزن اسلام ماگمدوف روس و قهرمان بازی‌های اروپایی 2015 در دور نخست مقابل رضایی شکست خورده بود اما توانست به مدال برنز برسد. بالاز کیس کشتی‌گیر عنوان‌دار مجارستانی و جنگ ایلدیم قهرمان جهان از ترکیه از ناکامان این وزن بودند که برای کسب سهمیه باید در رقابت‌های گزینشی پیش‌رو به میدان بروند.

کشتی فرنگی قاسم رضایی کشتی‌فرنگی قهرمانی جهان
نرم افزار موبایل ایلنا