کد خبر: 303690 A

جام جهانی والیبال2015؛

ایلنا: سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا گفت: بازیکنان آمریکا مقابل استرالیا سرویس خوبی زدند که رمز پیروزیمان بود.

به گزارش ایلنا، جان اسپیرا بعد از پیروزی شاگردانش برابر استرالیا در نشست خبری افزود: استرالیا در ست اول خوب بازی کرد. پاس‌ها و توپ‌گیری‌های بی نظیری از آنان شاهد بودیم. تیم ما در ست اول، کمی دیر صاحب امتیاز شد و اصلی ترین رمز پیروزی ما در این ست سرویس‌های موجی ما بود که بعد از آن توانستیم مانور بیشتری بدهیم.

وی تصریح کرد: مایکا کریستنسن سرویس های خوبی زد. تغییرات خوبی را در تیم اعمال کردیم که نتیجه داد و با آرامش بیشتری می‌توانیم به روند خوب بازی‌هایمان امیدوار باشیم.

سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا گفت: کریستنسن سومین سال حضورش را در تیم ملی تجربه می‌کند. او جوان و با استعداد است و نقش مهمی را در حملات و سازماندهی بازیکنان در زمین ایفا کرد.

دیوید لی کاپیتان تیم ملی والیبال آمریکا نیز در این نشست خبری گفت: بابت این پیروزی خوشحالم. در ابتدا کند بازی را شروع کردیم. سرویس‌های ما در این پیروزی بسیار تاثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: تاریخ والیبال آمریکا فوق‌العاده‌ است. اما تیم کنونی آمریکا یکی از تواناترین تیم‌هایی است که تاکنون دیده‌ام. سعی می‌کنم تجربیاتم را در اختیار بازیکنان جوانتر قرار دهم. هدف ما راهیابی به مسابقات المپیک و سپس قهرمانی در این مسابقات است. 

سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا نیز در این نشست خبری گفت: این بازی برای ما آسان نبود. دو دسته تیم در اینجا وجود دارند. تیم‌هایی که برای المپیک می‌جنگند و تیم‌هایی که تلاش می‌کنند تا از این مسابقات تجربه به دست آورند. ما انتظار داشتیم در دریافت سرویس‌ها به مشکل بخوریم چون تیم ملی آمریکا از سرویس‌زن های بسیار خوبی بهره می‌برد.

روبرتو سانتیلی تصریح کرد: من از بازیکنان جوانم دلجویی می کنم به این خاطر که برابر تیم قدرتمندی به میدان رفتند.

توماس ادگار کاپیتان استرالیا نیز گفت: بازی امروز دو قسمت داشت. شروع خوبی داشتیم اما با خطاهای محرز در لحظات پایانی، ست اول را واگذار کردیم.

وی تصریح کرد: در ست نخست پا به پای آمریکا پیش رفتیم. تیم آمریکا بسیار حرفه‌ای بازی می‌کند و از مهارت تکنیکی بالایی برخوردار است و بهترین سرویس‌‌زن ها را در اختیار دارد.

ادگار تاکید کرد: امیدوارم بازی به بازی بهتر شویم. ما جوانترین تیم این رقابت‌ها هستیم و این مسابقات تجربه خوبی برای بازیکنان ما محسوب می‌شود.

جام جهانی والیبال - ژاپن سرمربی تیم ملی آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا