کد خبر: 304882 A

هدف ما ایجاد نشاط و شادابی است؛

ایلنا: رئیس فدراسیون ورزش کارگری تاکید کرد تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی موظف‌اند زمان مشخصی برای ورزش کارگران در نظر بگیرند.

احمد حسین زادگان در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به برگزاری مراسم زنگ ورزش کارگری در کارخانه مینو و هدف این فدراسیون از برگزاری چنین مراسمی گفت: یکی از برنامه‌هایی که در اولویت فدراسیون قرار داشت، زنگ ورزش‌کارگری در تمام کارخانه‌های کشور بود که خوشبختانه با همت مدیران وزارت‌کار زنگ‌ورزش صبحگاهی به صورت نمادین در کارخانه مینو به صدا درآمد.

حسین‌زادگان افزود: طبق ماده قانون 154 قانون کار تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی موظف هستند زمان مشخصی برای ورزش‌کارگران در نظر بگیرند ولی متاسفانه ورزش‌کارگری نزدیک به 20 سال است فراموش شده که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و رویکرد مثبت وزارت‌کار و همچنین همکاری وزیر ورزش با ورزش‌کارگری مقرر شد ورزش صبحگاهی و همچنین ورزش‌همگانی را در بین کارگران مجدد احیا و راه‌اندازی شود.

وی در ادامه با اشاره به ماده 154 قانون کار به خبرنگار ایلنا گفت: استان‌های مختلف کشور در برخی از رشته‌های ورزشی فعالیت‌های خوبی از خود به نمایش گذاشتند اما در این رابطه تلاش کردیم که با کمک 2 وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان مسابقات ورزش‌کارگری را به صورت متمرکز و در تمامی رشته‌ها برگزار کنیم. در زمان گذشته به صورت پراکنده و نامنظم در برخی از حوزه‌های صنعتی موضوع پرداختن به ورزش وجود داشت اما ورزش در بین کارگران کشور مغفول واقع شده بود.

حسین زادگان در ادامه اظهار داشت: پس از موفقیت تیم کارگری در رقابت‌های جهانی ایتالیا موج خوبی در بین کارگران برای ورزش به وجود آمده، هدف ما ایجاد نشاط و شادابی در بین کارگران است که با برگزاری مراسم نمادین زنگ ورزش صبحگاهی کارگری اعلام کردیم که کارگران تمامی کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی می‌توانند هر روز صبح در محل کار خود ورزش کنند.

حسین زادگان در پایان درباره همکاری فدراسیون ورزش‌های کارگری با وزارت ورزش در هفته تربیت‌بدنی اظهارداشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای همکاری‌های دوجانبه در هفته تربیت‌بدنی انجام شده و قرار است در یک ساعت مشخص تمامی واحدهای صنعتی سراسر کشور به صورت همزمان با یک برنامه تمرینی مشترک تمامی کارگران همراه با سایر ورزشکاران کشور حضور چشم گیری در هفته تربیت بدنی داشته باشند .

فدراسیون ورزش کارگری احمد حسین زادگان
نرم افزار موبایل ایلنا