کد خبر: 304930 A

علاقه زیادی به ایران پیدا کرده‌ام؛

ایلنا: سرمربی اوکراینی تیم ملی بوکس گفت: دوست دارم در ایران بمانم و بوکسورهای ایرانی را به جایگاه واقعی خود برسانم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم ملی بوکس ایران با کسب 3 مدال برنز و کسب 3 سهمیه جهانی به کار خود در مسابقات قهرمانی آسیا پایان داد.

ولادمیر وینکوف سرمربی اوکراینی تیم ملی بوکس پس از پایان این رقابت‌ها و بازگشت به ایران پاسخگوی سئوالات خبرنگار ایلنا درباره مسابقات قهرمانی آسیا و وضعیت تیم ملی بود که با کمک هادی مرتضایی مترجمش این گفت‌وگو انجام شده که در زیر می‌خوانید:

از عملکرد تیم ملی در رقابت‌های قهرمانی آسیا رضایت داشتید؟
انتظار من کسب نتایجی بهتر از این بود اما با توجه به ناداوری‌هایی که علیه تیم ما بود، کسب 3 مدال برنز بیلان مناسبی برای تیم ما به حساب می‌آید.

به نظر شما داوری‌ها چند دیدار به ضرر ایران بود؟
فکر می‌کنم 3 وزن حق بوکسورهای ما خورده شد که سرآمد آنها وزن+91 کیلوگرم بود. شاید اگر داور بازی سپهوند عادلانه قضاوت می‌کرد، ما یک فینالیست در این دوره از رقابت‌ها داشتیم.

به نظرتان چرا داوری‌ها در آسیا این‌قدر ضعیف است؟   
بوکس آسیا در غرق 2 کشور قزاقستان و ازبکستان است.به همین دلیل در دیدارهایی که یک‌طرف آن مشتزنان یکی از این دو کشور باشند داورها بازی را یک‌طرفه قضاوت می کنند.

چرا بوکسورهای سبک وزن ما در قهرمانی آسیا عملکرد ضعیفی داشتند؟
در وهله اول بگویم که آنها تمام تلاش خود را کردند اما واقعیت این است که باید روی تکنیک آنها بیشتر کار شود. ما از لحاظ تکنیک و تاکتیک از کشورهای صاحب‌نام بوکس در آسیا عقب هستیم و باید با تلاش و کوشش این نقیصه را برطرف کنیم.

در تیم ما 2 بوکسور حرفه‌ای حاضر در APB (محمدپور و قاسمی‌پور)حضور داشتند که هیچ‌کدام موفق به کسب مدال نشدند، در این باره چه نظری دارید؟
حقیقت این است که توقع من از محمد‌پور و قاسمی‌پور به عنوان 2 بوکسور حرفه‌ای خیلی بیشتر از این‌ها بود. به هر حال این 2 مشتزن از بوکسورهای حرفه ای ما به حساب می‌آیند و امیدوارم در آینده به تیم‌ملی کمک کنند.

شما پیش از مسابقات قهرمانی آسیا 4 بوکسور(طغانی، گل‌آرا، محرابی و سپهوند) را بدون انتخابی در لیست تیم‌ملی قرار دادید. لطفا در این‌باره توضیح دهید.
من و همکارانم در تیم ملی حدود 3 ماه با این بچه‌ها کار کردیم و شناخت خوبی از آنها داشتیم. این 4 بوکسور در طول تمرینات و اردوها عملکرد رضایت‌بخشی داشتند. من و سایر مربیان تیم‌ملی تصمیم گرفتیم در 4 وزن مسابقه انتخابی برگزار نکنیم.

پیش بینی شما از مسابقات قهرمانی جهان چیست؟
هیچ‌وقت اهل پیش‌بینی نبوده و نیستم. من می‌توانم قول بدهم تمام تلاش خود را به کار می‌برم تا نمایش قابل‌قبولی در قهرمانی جهان قطر داشته باشیم. ما در این رقابت‌ها 3 نماینده داریم و باید تمام تمرکز خود را روی نحوه تمرین و مبارزات این 3 بوکسور معطوف کنیم.

چقدر به ادامه همکاری‌تان با فدراسیون بوکس خوشبین هستید؟
اینکه من در ایران بمانم یا نه دست مسئولان فدراسیون‌ است. شخصا علاقه زیادی به کشور شما پیدا کرده‌ام و دوست دارم در ایران بمانم تا به پیشرفت‌بوکس ایران کمک کنم.

در صورت تمدید قرارداد با بوکس‌ایران آیا به روند جوانگرایی خود در تیم ملی ادامه می‌دهید؟
بوکس‌ایران پتانسیل فوق‌العاده‌ای دارد. من به فضای رقابتی اعتقاد دارم و همواره طرفدار بوکسورهای با انگیزه هستم. بوکسورهای ایرانی بدانند برای رسیدن به پیراهن تیم‌ملی باید مبارزه کنند و با تمام قلب خود در خدمت کشورشان باشند. شک نکنید اگر در ایران بمانم به جوانگرایی در تیم ملی ادامه خواهم داد.

ولادمیر وینکوف سرمربی تیم ملی بوکس
نرم افزار موبایل ایلنا