کد خبر: 305012 A

جام جهانی والیبال- ژاپن؛

رئیس کمیته فنی مسابقات جام‌جهانی والیبال، گفت: خطای جای گیری تیم ملی ایران در آغاز ست پنجم دیدار با تیم ملی والیبال لهستان که به نفع حریف تمام شد ، مورد پیگیری قرار می گیرد.

به گزارش ایلنا، دیدار تیم های ایران و لهستان روز شنبه در ژاپن در حالی با نتیجه 3 بر 2 به سود لهستان پایان یافت که بازیکنان کشورمان نسبت به کارت قرمز داور در آغاز ست پنجم به دلیل خطای جای گیری به نفع رقیب اعتراض کردند.

غفار درخشنده در این باره گفت: این موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت. به نظر می‌رسد این اتفاق به دلیل تعویضی بود که انجام شد.

وی افزود: من ناظر بازی آمریکا و ایتالیا بودم، اما بازی ایران را هم از طریق تلفن همراه پیگیری می کردم. تیتوف، رئیس کمیته داوران این دوره از مسابقات هم در هیروشیما حضور دارد و من این موضوع را از وی خواهم پرسید.

درخشنده درباره دیدار ششم ایران با ایتالیا که چهارشنبه جاری برگزار می شود، گفت: بلیت بازی های مسابقات ژاپن پیش فروش شده و به همین دلیل سالن 7 هزار نفری این شهر تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه دو هزار بلیت 100 دلاری فروخته شده است که ارزان ترین قیمت بلیت هم حدود 40 هزار تومان است، گفت: سیستم انضباطی در شهر هیروشیما بی نظیر است و هیچ اشکالی در برگزاری مسابقات وجود ندارد.

رئیس کمیته فنی جام جهانی والیبال 2015 درپاسخ به این پرسش که رقابت ها در شهر هیروشیما تاکنون چگونه بوده است، گفت: دیدار ایتالیا و آمریکا یکی از حساس‌ترین و زیباترین بازی ها بوده و به نظر می رسد این دو تیم بتوانند در جمع 4 تیم برتر قرار بگیرند.

وی افزود: دیدار مصر و استرالیا هم قابل توجه بوده است و ژاپن نیز نشان داده که در این رشته پیشرفت خوبی داشت.

رئیس کمیته فنی جام جهانی 2015 والیبال درمورد ادامه برنامه های خود در این دوره از رقابت ها خاطرنشان کرد: طبق برنامه قرار بود در اوزاکا باشم، اما چون ایران هم در این شهر بازی دارد، ممکن است من را به شهر تویاما بفرستند.

وی گفت: این برای نخستین بار است که یک ایرانی در کمیته کنترل مسابقات جام جهانی حضور می یابد.

درخشنده همچنین در مورد قضاوت های محمد شاهمیری، داور ایرانی حاضر در جام جهانی 2015، گفت: شاهمیری اگر در ایران هم اینگونه قضاوت کند عالی می شود. وی قانون را خیلی دقیق اجرا می کند.

غفار درخشنده جام جهانی والیبال - ژاپن
نرم افزار موبایل ایلنا