کد خبر: 305065 A

از سوی سرمربی تیم ملی اعلام شد؛

سرمربی تیم ملی شنا اسامی 12 شناگر منتخب برای حضور در رقابت های رده سنی آسیا (تایلند 2015) را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، عباسعلی کشتکار سرمربی تیم ملی شنای ایران پس از برگزاری دو دوره مسابقات انتخابی شنا اسامی ورزشکاران منتخب را برای اعزام به رقابت‌های شنا قهرمانی رده های سنی آسیا (تایلند۲۰۱۵) اعلام کرد.

این مسابقات از ۹ تا ۱۳ مهر در شهر بانکوک تایلند برگزار می شود.

سرمربی تیم ملی شنا درباره شرایط انتخاب ورزشکاران گفت: مسابقات قهرمانی گروه های سنی آسیا بعد از توقفی 3 ساله قراراست در بانکوک پایتخت تایلند طی روزهای ۹ تا ۱۳ مهرماه برگزار شود. حضور شایسته ملی پوشان شنای کشور در این مسابقات به لحاظ ویژگی‌های این مسابقات بسیار مهم است. در این رقابت ها ترکیبی از شناگران رده سنی ۱۴ سال،  تیم ملی جوانان زیر ۱۷ سال و ملی پوشان بزرگسال حضور دارند. به همین دلیل از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی کادر و کمیته فنی شنا با برنامه ای ویژه شرایط عضوگیری ملی‌پوشان را بصورت متمرکز و غیر متمرکز اعلام کرد. این شرایط در قالب برگزاری مسابقات قهرمانی لیگ باشگاه ها و قهرمانی شنا در اصفهان و آموزشگاه ها در مشهد و مسابقات جام شهید نوفلاح تهران به هیات‌های سراسر کشور ابلاغ شد. با برگزاری این مسابقات فرصتی به وجود آمد تا ترکیبی از مدعوین گزینشی، شناگران برتر کشور و همچنین تعدادی محدود از شناگرانی که به دلایلی در گزینش کادر فنی قرار نگرفته بودند، برای کسب حد نصاب‌های گزینشی ،تلاش کنند. (حد نصاب‌ها متشکل از ورودی B جهت ورود به اردوی متمرکز و ورودی A جهت اعزام در صورت موافقت فدراسیون به اعزام تیم)

کشتکار ادامه داد: خوشبختانه با برگزاری این مسابقات تعدادی از شناگران موفق به کسب چندین حدنصاب B وA شدند. با این حساب این افراد مستقیماً وارد آخرین مرحله اردوی متمرکز شدند و تعداد معدودی از شناگران با توجه به در نظرگرفتن شرایط خاص انتخابی برای گزینش نهایی مورد بررسی قرار گرفتند. این شرایط خاص در حقیقت موفقیت شناگران در کسب حد نصاب‌های مشابه در یک رشته بر اساس نیاز تیم های ملی ، حدنصاب کسب شده نزدیک به رکورد های ملی، محاسبه فینا پوینت، سن شناگر ، پیش بینی نیم رخ پیشرفت شناگر و حضور منظم در تمرینات هیات‌ها بود.

سرمربی تیم ملی شنا در پایان گفت: فدراسیون، کمیته و کادر فنی تیم ملی شنای ایران نهایت تلاش در جهت شفاف سازی، قانونمند و هدفمند بودن گزینش ها و مسابقات را می‌کند. ما همواره ارزش گذاری به تلاش‌های شناگران و همچنین مربیان با دانش کشور را اولویت کار خود قرار داده ایم. امیدوارم مسابقات گروه‌های سنی آسیا، باعث ایجاد شوق، انگیزه و دلگرمی خانواده بزرگ شنای ایران شود.

اسامی شناگران منتخب برای اعزام به مسابقات قهرمانی رده سنی آسیا (تایلند۲۰۱۵):

رده سنی ۱۴-۱۳ سال:
امیرمحمد عزیزی مقدم از البرز
علی سراوند از کرمانشاه

رده سنی ۱۷-۱۵ سال:
آریا نسیمی شاد از خراسان رضوی
بنیامین قره حسن لو از البرز
سینا غلامپور از خراسان رضوی
فراز اکبری برومند از تهران
علیرضا امین زمردی از تهران

رده سنی بالای ۱۸ سال:
جمال چاوشی فر از اصفهان
احمدرضا جلالی از فارس
 مهدی انصاری از آذربایجان شرقی
امیرمحمد شجاعی فر از فارس
محسن مهمان نواز از خراسان رضوی

کادر فنی اعزامی:
عباسعلی کشتکار (سرمربی) ، محمد بیداریان (مربی)

زمان‌بندی تمرینات:

هر روز هفته: ۶:۰۰ تا ۸:۰۰صبح

روزهای زوج: ۱۲ تا ۱۳:۳۰ ظهر

مکان: استخر قهرمانی آزادی- مجموعه ورزشی آزادی- تهران

شنای رده های سنی آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا