کد خبر: 305583 A

یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش از بررسی حضور برخی افراد متفرقه در سفر تیم ملی کشتی به آمریکا خبر داد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا اسداللهی ضمن بیان این مطلب درباره اعزام نفرات متفرقه به برخی مسابقات ورزشی گفت:: وزارت ورزش همواره صحبت از کمبود بودجه می‌کند اگر در مسابقات کشتی قهرمانی جهان که به تازگی در آمریکا برگزار شد چنین موردی بوده باشد جای بحث وجود دارد. علاوه براین وزارت ورزش از بحث بودجه و اعتبارش گله‌مند است و این بودجه را برای هزینه‌هایش کافی نمی‌داند بنابراین باید از هزینه‌های غیر ضروری این چنینی جلوگیری شود.

نماینده مردم تربت جام اضافه کرد: به‌طورحتم اعزام غیرضروری برخی افراد، هزینه‌ها را بالا می‌برد و وزیر به جای این نوع هزینه‌ها باید امکانات ورزشی را برای مناطق محروم٬ دوردست و جوانان و نوجوانانی که حداقل امکانات را در شهر خود ندارند ایجاد کند و در این زمینه قدم‌های مثمرثمری برداشته شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این‌که به چه صورت باید نظارت بر چنین اعزام‌هایی صورت گیرد٬ گفت: نظارت‌ها باید هم درون سازمانی باشد و هم سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عالی محاسبات عالی باید در این زمینه قدم بردارد؛ از طرفی کمیسیون مربوطه و فراکسیون ورزش مجلس هم  باید اظهارنظرهایی داشته باشد تا جلوی این موارد گرفته شود.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با بیان این‌که درباره اعزام ورزشکاران به مسابقات بین‌المللی نیز باید نظارت جدی صورت گیرد٬ بیان داشت: در مورد ورزشکاران هم باید نظارت دقیقی باشد چراکه قضیه پناهنده شدن برخی از ورزشکارها بارها اتفاق افتاده و برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی وزارت ورزش باید تضمین‌هایی را گرفته تا برگشت ورزشکاران قطعی باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی غلامرضا اسداللهی
نرم افزار موبایل ایلنا