کد خبر: 305766 A

لیگ برتر در ایستگاه ششم؛

پرسپولیس با شکست مقابل سایپا چهارمین شکست فصل خود را تجربه کرد. دو پرسپولیسی سابق برای شاگردان جلالی گلزنی کردند تا فصل کابوس وار پرسپولیس همچنان ادامه یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آخرین دیدار از هفته ششم رقابت های فوتبال لیگ برتر عصر امروز چهارشنبه بین تیم های پرسپولیس و سایپا در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که در پایان تیم سایپا موفق شد این دیدار را با نتیجه 2-1 به پیروزی دست یابد.

در این دیدار که به قضاوت احمد صالحی و در حضور ۱۰ هزار تماشاگر برگزار شد، دو تیم نیمه اول بازی پربرخور و درگیرانه ای را به نمایش گذاشتند و توپ در اغلب دقایق روی اشتباهات بازیکنان دو تیم رد و بدل شد.

در نیمه اول بازیکنان دو تیم بارها روی یکدیگر مرتکب خطا شدند که همین امر سبب شد داور به سه بازیکن پرسپولیس یعنی حاتمی، رضاییان و احمدزاده کارت زرد نشان بدهد.

اولین موقعیت جدی بازی روی ضربه غلامرضا رضایی روی دروازه پرسپولیس خلق شد که سوشا مکانی با جاگیری مناسب مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

تنها موقعیت جدی پرسپولیس هم در دقیقه 21 رقم خورد که پرسپولیس می توانست روی ضربه سر احمدزاده دروازه حریف را باز کند که دروازه بان سایپا اجازه این کار را نداد.

در وقت های اضافه نیمه اول حرکت مهدی طارمی درون محوطه جریمه سایپا با خطای حامد فلاح زاده دروازه بان حریف مواجه شد تا صالحی اعلام ضربه پنالتی کند. این ضربه را طارمی زد که دروازه بان آن را مهار کرد تا دو تیم نیمه نخست با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

پرسپولیس نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و با به میدان فرستادن علیپور به جای عالیشاه بر قدرت خط حمله خود افزود ولی سایپا با تکیه بر بازیکنان دونده و باتجربه خود نبض میانه زمین را در اختیار گرفت و کمتر به مهاجمان پرسپولیس فرصت ایجاد موقعیت داد.

در شرایطی که انتظار می رفت پرسپولیس بتواند از این وضعیت خارج شود و به گل برسد این سایپا بود که در دقیقه 69 صاحب یک ضربه پنالتی مشکوک شد. پرسپولیسی ها اعتقاد داشتند که توپ به سر رضاییان خورده است. با این حال این ضربه را رضا نوروزی به گل اول سایپا تبدیل کرد.

در حالی که پرسپولیس تلاش می کرد تا به گل تسای برسد در ضد حمله دومین گل را هم دریافت کرد. در دقیقه 81 غلامرضا رضایی با فرار از سد مدافعان پرسپولیس با ضربه ای آرام دروازه پرسپولیس را برای بار دوم باز کرد تا دو بازیکن پیشین پرسپولیس سایپا را برنده کنند.

در دقیقه 90 این دیدار پرسپولیس صاحب دومین ضربه پنالتی شد که بازهم طارمی پشت توپ قرار گرفت و این بار با ضربه ای محکم دروازه حریف را باز کرد تا پنجمین گل فصل خود را به ثمر برساند و در صدر گلزنان لیگ بایستد. 

با این شکست پرسپولیس با 4 امتیاز از 6 بازی  همچنان  در رده چهاردهم جدول در بین 3 تیم قعرنشین باقی ماند. تیم سایپا و شاگردان مجید جلالی هم  این برد 10 امتیازی شدند به رده ششم جدول صعود کردند.

پرسپولیس و سایپا
نرم افزار موبایل ایلنا