کد خبر: 305860 A

جام جهانی والیبال- ژاپن؛

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: وقتی تیمی مانند آمریکا اینقدر خوب سرویس می زند، بازی کردن مقابل آنها واقعا سخت می شود.

به گزارش ایلنا، سعید معروف پس از شکست 3 بر یک ایران برابر آمریکا در نشست خبری حاضر شد و اظهار داشت: بازی خوبی بود. ما امروز خیلی خوب بازی کردیم و همه بازیکنان خوب بودند، اما وقتی تیمی مانند آمریکا اینقدر خوب سرویس می زند بازی کردن مقابل آنها سخت می شود. امروز خیلی نسبت به گذشته بهتر بودیم و امیدوارم که این روال ادامه پیدا کند.

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این سئوال که چرا غفور (شماره 10 ایران) خوب بازی نکرد و نتوانست امتیاز بگیرد، خاطرنشان کرد: فکر می کنم همه بازیکنان ما خوب بازی کردند. بازی سختی بود. مهاجم پشت خط زن ما در بازی اول آسیب دیده است. از آن به بعد غفور به جای او آمده و واقعاً خسته است. او در حملات پس از سرویس خوب کار کرد و باید در حملات برگشتی و حرکات پرشی بیشتر کار کنیم. معتقدم که وی در مجموع موفق عمل کرده است و در اکثر بازی ها امتیاز آورترین بازیکن تیم ما بوده است.

معروف درمورد اینکه در مواقعی که تیم مقابل سرویس قدرتی می زد، تیم ایران در زمین چهار دریافت کننده داشت، گفت: تعداد دریافت کننده برای سرویس های قدرتی آمریکا، طبیعی است. سرویس های آمریکا مانند بازی های قبل بی نقص بود. ما هم در دریافت خوب عمل کردیم. دریافت های ما به پاس بلند تبدیل می شد فقط مشکل اینجا بود که توپ های بلند خود را به امتیاز تبدیل نکردیم.

کاپیتان تیم ملی والیبال آمریکا نیز در این نشست خبری گفت: موسوی قدرتمندترین بازیکن ایران است که غلبه بر او دشوار است، چون حرکات او جهشی و مهار او سخت است.

دیوید لی اظهار داشت: ست اول را کمی رها کرده بودیم. دریافت ها و سرویس های شناخته شده ما خوب نبود. می دانستم که تیم ایران ما را به چالش می کشاند. خط دفاعی ایران منسجم کار کرد. دلیل اصلی برد ما این است که از ست دوم به بعد توانستیم هماهنگ تر کار کنیم و بازی را به سود خود به پایان برسانیم.

وی در پاسخ به این سوال که شما گفتید که از ست دوم، سد دفاعی و سرویس های شما قدرتمندتر شد. چه کار کردید که این موفقیت حاصل شد، گفت:خیر؛ من گفتم که این تیم ایران بود که با دفاع خود ما را تحت فشار قرار داد. از ست دوم به بعد فقط سرویس ها و دریافت ها ما را نجات داد.

لی درمورد داشتن شناخت کافی از موسوی خاطرنشان کرد: ابتدای بازی با چالش دفاع روی تور شروع شد. او قدرتمندترین بازیکن ایران است که غلبه بر او دشوار است چون حرکات او جهشی و مهار او سخت است. تصور اینکه بتوانم به تنهایی او را تحت نظر بگیرم هم غیرممکن است.

سعید معروف
نرم افزار موبایل ایلنا