کد خبر: 305899 A

جام جهانی والیبال- ژاپن؛

ایلنا: سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران گفت: رقابت های مهم انتخابی المپیک را در پیش داریم و قطعا اردیبهشت ماه سهمیه المپیک را به دست می آوریم.

به گزارش ایلنا، سید محمد موسوی در مورد شرایط تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: شرایط ایده آلی نداریم، مخصوصاً بعد از باخت مقابل آرژانتین از لحاظ روحی و روانی دچار مشکل شدیم. قبلاً هم این مشکلات به وجود آمده بود و معمولاً در این گونه موارد با اقداماتی که صورت می گرفت تیم خودش رو پیدا می کرد، اما این بار هر کاری کردیم نشد؛ واقعاً شدنی نبود.

وی ادامه داد: وقتی وارد زمین شدیم من خودم به شخصه فکر نمی کردم بتوانیم به این خوبی بازی کنیم، چون آمریکا در این دوره از مسابقات فوق العاده بوده است؛ 18 ست برده و تنها یک ست را باخته بود. ست اول را که ما بردیم، دومین ستی بود که آمریکا در این مسابقات می باخت. در دفاع و سرویس و... خیلی خوب کار کردیم.

سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: واقعاً قدرت تیم حریف باعث پیروزی اش در این مسابقه شد. در زدن سرویس ها فوق العاده عمل کردند. اگر آماری بخواهیم حساب کنیم در اکثر بخش ها ما بالاتر از آمریکا بودیم. نقطه قوت آنها سرویس های شان بود؛ البته ما هم سرویس خوب زدیم، اما آنها هم خوب دریافت می کردند و این روند باعث پیروزی شان در این مسابقه شد.

موسوی خطاب به مردم و علاقمندان به والیبال گفت: ابتدا از آنها مردم و علاقمندان به والیبال که انتظارشان از والیبال خیلی بالا است و خیلی دوست دارند که تیم ملی خوب نتیجه بگیرد، معذرت خواهی می کنم و به همه آنها می گویم «نشد»؛ ما همه تلاش مان را کردیم، اما واقعا نشد. بعضی از بازی ها واقعا نتوانستیم خوب بازی کنیم.

سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران عنوان کرد: می خواهم به برخی ها هم که انتقاد بیش از حد و نامعقول از تیم ملی می کنند بگویم که ما تا دو سال پیش آرزو داشتیم از این تیم ها حتی ست بگیریم و اگر مقابل این تیم ها پیروز می شدیم به قول ولاسکو واقعا یک سورپراز اتفاق می افتاد. خدا را شکر که والیبال ایران توانسته تا این حد پیشرفت کند و به یک شخصیت قابل احترام در دنیا تبدیل شود، اما به هر حال هر تیمی یک افت و خیزی دارد و قطعا این روند ادامه پیدا نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه ما هم تلاش می کنیم که بهتر از این شویم، افزود: بازی های مهم انتخابی المپیک را در پیش داریم و قطعاً بدانید که در المپیک حضور خواهیم داشت. خواهشی که دارم این است که یک مقدار دقت کنند که چه می گویند و چه کار می کنند و گرنه حرف زدن آسان است. حرف باید حساب شده و منطقی باشد و البته عملی؛ امیدوارم که همه بدانیم چه می گوییم و چه می کنیم.

سیدمحمد موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا