کد خبر: 308478 A

دانشمندفرد در گفت‌وگو با ایلنا؛

روز گذشته کمیته‌فنی فدراسیون‌بوکس تصمیم بر عدم حضور تیم‌ملی بوکس در رقابت‌های قهرمانی جهان گرفت.

علی دانشمندفرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره عدم حضور تیم‌ملی بوکس در مسابقات قهرمانی جهان گفت: به نظرم این یک تصمیم منطقی بود. ما پس از جلسه‌ای که با حضور رییس، نایب‌رییس و اعضای کمیته فنی داشتیم به این جمع‌بندی رسیدیم تیم را به مسابقات قهرمانی جهان قطر اعزام نکنیم.

وی افزود: ما 3 سهمیه(حسن شاهینی، سجاد محرابی و رضا مرادخانی)در رقابت‌های جهانی داشتیم که از این بین حسن شاهینی به علت آسیب‌دیدگی شانس حضور در این مسابقات را از دست داده بود.

دانشمندفرد ادامه داد: با علم به اینکه تنها 2 نفر را می‌توانستیم به این رقابت‌ها اعزام کنیم، تصمیم گرفتیم این اعزام را لغو و به فکر کسب سهمیه المپیک در رقابت‌های سال آینده باشیم.

دبیر فدراسیون بوکس درباره رقابت‌های کسب سهمیه المپیک گفت: مسابقات قاره‌ای چین را فروردین‌ماه سال آینده پیش‌رو داریم که می‌تواند بزرگترین شانس ما برای کسب سهمیه المپیک 2016 باشد.

وی افزود: مسابقات آذربایجان را هم در تقویم خود داریم که آن هم اوایل سال 95 برگزار خواه شد. ضمن اینکه چند بوکسور هم در رقابت‌های APB داریم که هنوز شانس موفقیت دارند.

دانشمند فرد درباره وضعیت سرمربی اوکراینی تیم ملی بوکس گفت: قرارداد این مربی حدود یک‌ماه دیگر به پایان می‌رسد و ما در نشستی با اعضای کمیته‌فنی درباره ادامه حضور او در تیم‌ملی تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

وی درباره عملکرد سرمربی اوکراینی تیم ملی در مدت حضورش در ایران گفت: ولادمیر یک مربی 3 ستاره و کاربلد است. بوکسورهای باتجربه‌ای مثل سجاد محرابی و عبدالمجید سپهوند از نحوه تمرینات و کار با او رضایت دارند.

دانشمندفرد ادامه داد: ما با این مربی اوکراینی در رقابت‌های قهرمانی آسیا 3 مدال برنز دریافت کردیم و دیگر مسابقات خاصی برای محک‌زدن او در پیش نداریم.

وی در پایان تصریح کرد: هنوز نمی‌توانیم به طور قطع بگوییم ولادمیر می‌رود یا می‌ماند. باید ببینیم تصمیم کمیته‌فنی درباره ولادمیر وینکوف چه خواهد بود.

بوکس علی دانشمند فرد
نرم افزار موبایل ایلنا