کد خبر: 308622 A

بسکتبال جام ملت‌های آسیا - چین

ایلنا: رئیس فدراسیون بسکتبال غرور ملی پوشان را عامل باخت مقابل فیلیپین در جام ملت‌های آسیا دانست.

به گزارش ایلنا، تیم ملی کشورمان امروز دوشنبه نخستین شکست خود در جام ملت‌های آسیای 2015 را مقابل فیلیپین با نتیجه 87 بر 73 تجربه کرد.

بعد از این شکست محمود مشحون، رئیس فدراسیون و ملی‌پوشان کشورمان به صحبت پرداختند که در زیر می‌خوانید:

محمود مشحون: ساعت بازی همانطور که قبلا گفته بودم ما را دچار مشکل کرد و توان بچه‌ها را پایین آورده بود. در هر حال برای فتح جام اینچنینی باید همه همراه باشند و بد قلقی نباشد.

وی ادامه داد: از نظر دیگر بچه‌ها دچار غرور شده بودند و شکست در این مرحله باعث شد که به خود بیایند و حریف دیگری را دست کم نگیرند.

حامد آفاق: دلیل این شکست یک مقدار به علت غرور بچه ها بود و مطمئن باشید قابل جبران است و تلاش همه تیم این است که جام را فتح کنیم. فیلیپین اگر صد بار دیگر هم با ما بازی کند نمی‌تواند برد امروز را تکرار کند و ما به عدم تمرکز خود باختیم.

سجاد مشایخی: من هم با حامد آفاق موافقم که تیم تمرکز لازم را نداشت و ساعت بازی هم مزید بر علت شد تا توان بچه ها پایین بیاید. این باخت را جبران می‌کنم.

سعید داورپناه: مطمئنم فیلیپین چیزی از نظر فنی از ما برتر نبود و ما به خودمان بازی را واگذار کردیم و خستگی و غرور باعث باخت‌مان شد.

مهران سررشته سرپرست تیم: امروز روز ما نبود و همیشه در یک زمستان نمی‌شود مواظب بود و سرما نخورد؛ امروز ما سرما خوردیم و باخت مان به موقع بود.

وی ادامه داد: اگر در مهمترین ثانیه‌های بازی یعنی آخر نیمه اول پرتاب ما گل می‌شد و یازده اختلاف می شدیم برنده بازی بودیم.

بهنام یخچالی: تیم ما امروز تمرکز لازم را نداشت و باختیم چون روز ما نبود.

مهدی کامرانی: اگر بگویم از بازی خودم راضی نیستم مشکلی حل نمی‌شود، اما کلا تیم بازی خوبی را ارائه نداد و امروز در دفاع خوب نبودیم. دلیل باخت ما عدم تمرکز و دفاع بد بود که باعث شد ببازیم.

وی ادامه داد: وجود آندره بلچ هم آنطور که برایش سنگ تمام گذاشتن نبود و نمی توان گفت دلیل اصلی برد آنها این بازیکن بود.

تیم ملی بسکتبال ایران محمود مشحون
نرم افزار موبایل ایلنا