کد خبر: 311714 A

فوتبال مقدماتی جام جهانی و جام ملت ها؛

هفته چهارم رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 و جام ملت های آسیا 2019 با برتری تیم های مدعی قاره به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، از مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت های 2019 آسیا، روز گذشته 13 دیدار برگزار شد و تاحدودی چهره تیم های صعود کننده مشخص شد.

ترکمنستان در گروه D این رقابت ها با نتیجه 2 بر یک هند را شکست داد. ترکمنستان که در سه بازی قبلی خود فقط یک امتیاز از ایران گرفته بود، با این پیروزی، چهار امتیازی شد و در جایگاه چهارم گروه D ایستاد. هند نیز بدون امتیاز در رتبه پنجم این گروه باقی ماند. 

از گروه E نیز ژاپن به مصاف سوریه رفت که این دیدار با برتری 3 بر صفر ژاپنی ها پایان یافت. در این دیدار کیسوکه هوندا(55)، شین جی اوکازاکی (70) و تاکاشی یوسامی 88 برای ژاپن گلزنی کردند. 

با این نتیجه، ژاپن 10 امتیازی شد و بالاتر از سوریه 9 امتیازی در رتبه نخست گروه E قرار گرفت. سنگاپور با 7 امتیاز، افغانستان با 3 امتیاز و کامبوج با صفر امتیاز به ترتیب در رتبه های سوم تا پنجم این گروه قرار دارند. 

در گروه G نیز، کره جنوبی به مصاف کویت رفت که این دیدار با تک گل جا چئو کو در دقیقه 12 پایان یافت تا کره با 12 امتیاز در صدر این گروه قرار گیرد. کویت با 9 امتیاز، لبنان با شش امتیاز و لائوس و میانمار نیز با یک امتیاز به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم گروه G قرار گرفتند. 

ازبکستان و بحرین نیز از گروه H این مسابقات به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه 3 بر صفر به سود ازبک ها پایان یافت. ایگور سرگیوف(52)، اودیل آخمدوف(56) و سردار رشیدوف (66) در این دیدار گلزنی کردند. 

کره شمالی با 10 امتیاز، ازبکستان با 9، فیلیپین با هفت، بحرین با 3 و یمن با صفر امتیاز به ترتیب در رتبه های اول تا پنجم گروه H قرار دارند. 

از گروه C نیز قطر و چین به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود قطر پایان یافت. با این نتیجه، قطر 12 امتیازی شد و در صدر این گروه قرار گرفت. هنگ کنگ و چین نیز هر کدام با هفت امتیاز و به دلیل تفاضل گل، به ترتیب در رتبه های دوم و سوم گروه C قرار دارند. 

از گروه F هم ویتنام مقابل عراق به تساوی 1-1 دست یافت. در این گروه تایلند با 7 امتیاز صدرنشین است و تیم های عراق و ویتنام با 5 و 4 امتیاز دوم و سوم هستند.

مقدماتی جام جهانی و جام ملت ها
نرم افزار موبایل ایلنا