کد خبر: 317061 A

تورنمنت آزاد قزاقستان G1 – آلماتی؛

امید عمیدی تکواندوکار وزن 87- کیلوگرم کشورمان با دو پیروزی راهی مرحله فینال تورنمنت آزاد قزاقستان شد اما از ادامه مبارزات انصراف و مدال نقره را به گردن آویخت.

به گزارش ایلنا، چهارمین و آخرین روز از تورنمنت آزاد قزاقستان (G1)، از صبح امروز با مبارزات تکواندوکاران اوزان 87- و 87+ کیلوگرم مردان آغاز و امید عمیدی تنها نماینده کشورمان در این روز مدال نقره را به گردن آویخت.

تکواندوکار وزن 87- کیلوگرم کشورمان در این رقابت ها، در نخستین گام با نتیجه 16 بر 2 "عسکر بایملدا" از قزاقستان را از پیش رو برداشت و سپس با نتیجه 13 بر 7 ، "ام بار اندیایه" فرانسوی را برد و راهی مرحله فینال شد.

تکواندوکار فرانسوی، چندی پیش در المپیک ارتش‌های جهان موفق به کسب مدال طلا شده بود و هم اکنون در رده نهم رنکینگ المپیکی و یکی از حریفان اصلی مردانی در رنکینگ است. 

عمیدی که در دو مبارزه قبلی با آسیب دیدگی جزئی مواجه شده بود، با صلاحدید کادرفنی و برای جلوگیری از تشدید آسیب دیدگی و حضوری مقتدرانه در تورنمنت کرواسی از شرکت در فینال انصراف داد و مدال نقره را به گردن آویخت.

نماینده کشورمان با این مدال ارزشمند، 6 امتیاز دیگر به اندوخته‌هایش در رنکینگ المپیکی وزن چهارم اضافه کرد.

این دوره از مسابقات از روز یکشنبه(3 آبانماه) در شهر "آلماتی"قزاقستان آغاز و امروز (چهارشنبه) پس از 4 روز پیکار به پایان رسید.

تیم ملی تکواندوی کشورمان در این رقابت‌ها با ترکیب آرمین هادی پور، محمد کاظمی، بهنام اسبقی، فرزاد ذوالقدری و امید عمیدی و با هدایت بیژن مقانلو بعنوان سرمربی و مهدی بی باک بعنوان مربی حضور داشت که توسط آرمین هادى پور یک مدال طلا و توسط امید عمیدی یک مدال نقره را بدست آورد. 

این رقابت ها G1 بود و به دارندگان مدال طلا، 10 امتیاز، نقره 6 امتیاز و برنز 3.6 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی برای کسب سهمیه بازی های المپیک ریو 2016 تعلق گرفت.

تکواندو امید عمیدی
نرم افزار موبایل ایلنا