کد خبر: 317350 A

لیگ‌برتر والیبال در ایستگاه‌دوم؛

تیم والیبال شهرداری ارومیه با شکست ثامن الحجج خراسان در دومین هفته لیگ برتر والیبال صدرنشین شد.

به گزارش ایلنا به نقل از فدراسیون‌والیبال، هفته‌دوم دور رفت لیگ برتر والیبال امروز با 5 دیدار پیگیری شد که  تیم ثامن‌الحجج خراسان در سالن مهران‌مشهد میزبان شهرداری‌ارومیه بود که این رقابت 3 بر صفر به سود نماینده ارومیه به پایان رسید تا تیم ارومیه با 6 امتیاز از 2 پیروزی در صدر جدول این رقابت‌ها قرار گیرد.

شاگردان جبار قوچان‌نژاد سرمربی ثامن در 3 ست متوالی با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 23 و 25 بر 15 مغلوب ارومیه شدند. 2 هزار تماشاگر شاهد این مسابقه در سالن‌مهران مشهد بودند که یک ساعت و 30 دقیقه نیز به طول انجامید. امیر حسینی از تیم ثامن به دلیل اعتراض به رای داوری از داور اول این مسابقه کارت زرد گرفت.

تیم والیبال پیکان که هم اکنون در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان در برزیل است، در پایان هفته نخست صدرنشین لیگ‌برتر شده بود و دیدار این هفته پیکان برگزار نمی‌شود. نظارت بر این مسابقه را غفار درخشنده بر عهده داشت و مرتضی اکرمی و داود نافعی به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند.

نخستین پیروزی شهرداری تبریز

تیم والیبال شهرداری تبریز در دومین هفته لیگ برتر به نخستین پیروزی خود در این رقابت‌ها دست یافت. شهرداری تبریز در سالن استانداری‌زاهدان میهمان گوهر کویر این شهر بود و حریف خود را در 3 ست متوالی از پیش رو برداشت. شاگردان اصغر نایینی سرمربی نماینده زاهدان در این مسابقه با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 20 و 25 بر 16 مغلوب شهرداری‌تبریز شدند تا همچنان بدون امتیاز و برد در انتهای جدول این رقابت ها باقی بمانند. این مسابقه یک ساعت و 20 دقیقه زمان برد و 600 تماشاگر نیز در سالن نظاره گر مسابقه بودند. علیرضا قریب و سعید اسماعیلی به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند و امیر ظهیری نیز ناظر رقابت دو تیم گوهر کویر زاهدان با شهرداری تبریز بود. شهرداری تبریز در هفته نخست لیگ برتر 3 بر 2 مغلوب سایپای تهران شد.

جواهری بازی برده را به سایپا باخت

تیم والیبال سایپا در هفته‌دوم لیگ برتر والیبال مسابقه باخته را با پیروزی عوض کرد. دو تیم سایپا و جواهری‌گنبد از ساعت 17 در خانه والیبال‌تهران به مصاف هم رفتند که تیم میهمان 3 بر 2 مغلوب سایپا شد. نارنجی‌پوشان ست‌های اول و دوم این مسابقه با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 19 مغلوب جواهری شدند اما 3 ست بعدی با امتیازهای 25 بر 15، 25 بر 22 و 15 بر 12 به پیروزی رسیدند تا دومین برد 2 امتیازی خود را به دست آورند.

ناصر شهنازی در ابتدای این مسابقه از ترکیب بهزاد به‌نژاد، مجتبی شعبان، مجتبی قلی‌زاد، مهدی رنجبر، جواد حسین‌آبادی، ساسان دژآرا و مصطفی حیدری(لیبرو) در تیم سایپا استفاده کرد. تیم جواهری‌گنبد نیز با ترکیب رسول آقچه لی، اسماعیل مسافر، سخی عیدی، متین تکاور، یوسف توینیقلی، وفا زیتونلی و حمید محمدآلق به میدان رفت.نظارت بر این مسابقه را محمود کشفی بر عهده داشت و بهروز جعفری و محمدرضا آقایی به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند. محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان از جمله تماشاگران این مسابقه بود. این دیدار 250 تماشاگر دیگر نیز داشت و به مدت دو ساعت و 23 دقیقه طول کشید.جواد حسین‌آبادی بازیکن شماره 13 سایپا به دلیل کل‌کل کردن با بازیکن حریف از داور اول کارت‌زرد دریافت کرد. مصطفی باقری بازیکن شماره 16 جواهری گنبد نیز به دلیل اعتراض به داوری کارت زرد دریافت کرد.

پیروزی خانگی متین مقابل کاله

تیم والیبال متین ورامین در نخستین مسابقه خانگی خود موفق به شکست کاله مازندران شد. شاگردان بهروز عطایی در ست های سوم و چهارم این مسابقه 25 بر 22 و 25 بر 18 به پیروزی رسیدند اما در ست‌های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 15 و 15 بر 10 مغلوب میزبان خود متین صالحین شدند. نماینده مازندران با کسب یک امتیاز این مسابقه 4 امتیازی شد و در جایگاه سوم جدول قرار گرفت و متین نیز با 3 امتیاز به رتبه هفتم سقوط کرد.

کاله این مسابقه را با ترکیب حسین امیری، ولی علیپور، نیکو، علیرضا جدیدی، سعید شیرود و علی حسین آغاز کرد و مصطفی شریفات، بهرام فرید، سهند الله وردیان، رحمان داوودی، پرویز پزشکی، محمد محمد کاظم و احسن اله شیرکوند نیز در تیم متین در ابتدای این مسابقه به میدان رفتند. محمد حسین شفقی و یونس حسن زاده به عنوان ناظر فدراسیون و سازمان لیگ بر این دیدار نظارت داشتند و حمید راهجردیان و اصغر میرزایی داوران اول و دوم این مسابقه بودند. حمزه زرینی به علت دخالت در امر داوری از راهجردیان داور نخست این مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

هفته سوم لیگ برتر والیبال روز یکشنبه هفته آینده پیگیری خواهد شد.

لیگ برتر والیبال تیم والیبال شهرداری ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا