کد خبر: 317750 A

جودوگرند اسلم امارات؛

جودوکار تیم ملی در روز نخست رقابت‌های گرنداسلم امارات در حالیکه با پیروزی مقابل نماینده آلمان 15 ثانیه فاصله داشت، بازنده شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون‌جودو، این دوره از مسابقات با حضور جودوکاران 88 کشور در ابوظبی آغاز شد که محمد محمدی بریمانلو در وزن 60-کیلوگرم دور نخست استراحت داشت و سپس در اولین دیدار خود به مصاف «چاپارو» از مکزیک رفت و در پایان 5 دقیقه مبارزه با امتیاز «یوکو» صاحب پیروزی شد و راهی دور سوم شد.

نماینده کشورمان در این مرحله به مصاف سباستین سیدل از آلمان نفر دهم رنکنیگ‌جهانی، نفر سوم اروپا و دارنده 2 نقره از رقابت‌های گرنداسلم و گرندپری زاگرب و دوسلدورف رفت و با ارائه یک مبارزه برتر و با امتیازات «وازاری» و «یوکو» از حریف پیش بود و با پیروزی در این دیدار تنها 15 ثانیه فاصله داشت که روی اجرای فن حریف امتیازات کسب شده را از دست داد و دو جودوکار در پایان به تساوی رسیدند که نماینده کشورمان به دلیل دو اخطاری که از داور دریافت کرده بود بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت.

در پایان مبارزات روز جمعه در وزن 60- کیلوگرم که تیم کشورمان نماینده‌ای نداشت «پاپانشویلی» از گرجستان طلا گرفت. «تسوگتباتار» از مغولستان صاحب مدال نقره شد و مدال‌های برنز هم «عروض بایف» از ازبکستان و «رستم ابرایف» از قزاقستان تعلق گرفت.

در وزن 66-کیلوگرم هم "ان بیول" از کره‌جنوبی قهرمان شد و طلا گرفت. «آرسن گالستیان» از روسیه به نشان نقره دست یافت. «زانتیارا» از اکراین و «رشید سوبیروف» از ازبکستان به نشان برنز مشترک دست پیدا کردند.

این مسابقات در ابوظبی جریان دارد که در ادامه مسابقات امروز و در روز دوم، 3 جودوکار از کشورمان روی تاتامی می‌روند. در وزن 73-کیلوگرم آرش آقایی دور نخست «دیوید آنکور» از مکزیک را پیش‌رو دارد و وحید بنا در همین وزن نیز در اولین دیدار به مصاف «ژیلیوم چینه» از فرانسه می‌رود.

سعید ملایی در وزن 81-کیلوگرم «نیامو سورن» از مغولستان را پیش‌رو دارد. ملایی در صورت پیروزی به مصاف برنده مبارزه جودوکاران ایتالیا و امارات می‌رود.

جودو بریمانلو
نرم افزار موبایل ایلنا