کد خبر: 317931 A

گروسی در گفت و گو با ایلنا مطرح کرد؛

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از واگذار نشدن سرخابی ها به بخش خصوصی گفت: باید سهم مقصران از وزیر ورزش گرفته تا سازمان خصوصی سازی مشخص شود.

حسین گروسی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب افزود: به نظر من در واگذار نشدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وزارت ورزش به تنهایی مقصر نیست و سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد هم در این زمینه برخورد مسئولانه ای نداشتند و باید سهم هر بخش در اجرایی نشدن قانون خصوصی سازی مجلس در واگذاری سرخابی‌ها مشخص شود.

گروسی تصریح کرد: اعقاد دارم هر سه بخش وزارت ورزش، اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی در این زمینه شیوه مناسبی نداشتند و نگاه آنها به این واگذاری نگاه به یک بنگاه و مجموعه تجاری بود در حالی‌که این شیوه در واگذاری باشگاه‌ها درست و منطقی نیست .

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش با بیان اینکه متاسفانه مسئولان دولتی و سازمان خصوصی سازی پاسخگوی مجلس نیستند، گفت: این آقایان باید پاسخ بدهند که چه افراد و مسئولانی مخالف واگذار شدن این دو باشگاه هستند و این طفره رفتن از قانون از کجا نشات می گیرد. بنده بارها از مسئولان سازمان خصوصی‌سازی وقت ملاقات خواستم تا این موضوع را پیگیری کنم ولی هیچ مقامی پاسخگو نیست و جواب قانع کننده‌ای ندارند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش با بیان اینکه راهکارهای متنوعی برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود دارد، گفت: این شیوه واگذاری یعنی فروختن این دو باشگاه به بالاترین رقم پیشنهادی، شیوه مناسبی نیست. یکی از راهکارها می تواند واگذاری 50درصد سهام به هواداران و 50 درصد به سازمان‌ها باشد تا به جای بخش تبلیغات در این زمینه هزینه کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی را تنها راهکار خروج این دو تیم از بحران‌های مالی و رسیدن به ثبات تیمداری عنوان کرد و افزود: در صورتی که واگذاری به درستی صورت گیرد مشکلات این دو باشگاه در بخش تامین منابع و ثبات درآمدزایی مرتفع خواهد شد و می‌توان امیدوار بود که پس از چند سال این دو باشگاه پرطرفدار به جایگاه واقعی خود دست یابند.

حسین گروسی عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش
نرم افزار موبایل ایلنا