کد خبر: 318364 A

از نگاه حرفه‌ای تا کمبود امکانات؛

نایب‌رئیس فدراسیون‌جودو می‌گوید اختلافش با رستگار بر سر نگاه حرفه‌‌ای و کمبود امکانات است.

به گزارش ایلنا، آرش میراسماعیلی که با برنامه چهار سوی ورزش رادیو گفت‌وگو می‌کرد درباره برگزاری مسابقات جهانی کوراش اظهار داشت: نخستین بار ایران میزبان مسابقات جهانی کوراش است.

وی ادامه داد: قرار است این دوره از رقابت‌ها علاوه بر برگزاری مسابقات‌جهانی کنگره انتخابات فدراسیون‌جهانی هم برگزار شود. انتخابات فدراسیون‌جهانی به صورت قاره‌ای، هیأت رئیسه و رئیس فدراسیون است که به مدت 5 سال انتخاب می‌شوند. یکی-دو روز آینده مهمانان خارجی وارد لرستان می‌شوند و کار اصلی ثبت‌نام 12-13 آبان از تیم‌ها انجام می‌شود. روز سیزدهم انتخابات قاره‌ای انجام و بعدازظهر همان روز انتخابات هیأت‌رئیسه و فدراسیون‌جهانی برگزار خواهد شد.

میراسماعیلی متذکر شد: این دوره 150 تا 160 ورزشکار، مربی، سرپرست حضور خواهند داشت. 14 و 15 آبان‌ مسابقات‌جهانی کوراش برگزار می‌شود که 41 کشور حضور پیدا کرده‌اند. 2 ماه پیش کوراش وارد بازی‌های آسیایی شد و در اندونزی ما نماینده خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: مدال‌های کوراش می‌تواند در بالا رفتن رنکینگ مدال‌های کشورمان در بازی‌های آسیایی به جایگاه ما کمک کند. خوشحالم از اینکه برای اولین‌بار این رقابت‌ها در شهر و زادگاهم برگزار می‌شود، مردم دعا کنند کاپ قهرمانی در ایران بماند.

میراسماعیلی درباره اختلافش با رئیس‌ فدراسیون جودو هم گفت: اختلاف من با رئیس فدراسیون سر مسائل حرفه‌ای و همچنین کمبود امکانات  است باید جای خواب خوب برای ملی‌پوشان در نظر بگیریم و از آنها انتظار مدال داشته باشیم. آیا جایی که ملی‌پوشان می‌خوابند ما اجازه می‌دهیم بچه‌های خودمان در آنجا استراحت کنند.

وی تاکید کرد: امکانات فدراسیون جودو زمانی که من مدیرفنی تیم‌های ملی بودم به صورت کامل در اختیارم نبود اما بعد از رفتن من شرایط بهتر شد. امکانات‌جودو ضعیف است. اگر شرایط خوب نباشد قطعاً ما نمی‌توانیم انتظار مدال از ورزشکاران‌ داشته باشیم. امیدوارم وزارت‌ورزش و فدراسیون به جودو بیشتر از این برسند و امکانات فراهم کنند.

جودو آرش میراسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر