کد خبر: 318847 A

: مسئولیت بدهی‌ ژوزه را می‌پذیریم؛

ماجرای قرارداد و بدهی‌های پرسپولیس به مانوئل ژوزه و دستیارانش بار دیگر سوژه رسانه‌های ایرانی شده است.

به گزارش ایلنا، محمد رویانیان همان مدیری بود که پای مانوئل ژوزه را به پرسپولیس و فوتبال ایران باز کرد و با او قراردادی سنگین بست.

رویانیان البته می‌گوید انتخاب این مربی پرتغالی کاملا سنجیده بوده و خسارتی که در حکم فیفا برای باشگاه پرسپولیس بریده شده به کم‌کاری مدیران بعد از او در باشگاه مربوط می‌شود.

گفت‌وگوی ایران‌ورزشی با رویانیان با توجه به اطلاعاتی که درباره مانوئل ژوزه داشتیم کمی چالشی شد و بعضی لحظات رویانیان از دست ما شاکی شد که چرا به نفع مانوئل کار می‌کنیم در صورتی که واقعیت چیز دیگری است و ما صرف سنگین بسته شدن این قرارداد و بدهی سنگینی که روی دوش باشگاه پرسپولیس افتاده پیگیر این قرارداد و نقاط مبهمش هستیم.

*آقای رویانیان، مدیران باشگاه پرسپولیس از بابت خسارت و طلب مانوئل ژوزه شاکی‌اند.

 من کاری به این حرف‌ها ندارم، حکمی که فیفا داده ایشان را 312 هزار یورو طلبکار قلمداد کرده که با طلب دستیارانش به 400 هزار یورو می‌رسد. در واقع اصل بدهی 400 هزار یورو است و بیش از 800 هزار یورو جریمه است. من دو سال است که از پرسپولیس رفته‌ام. حالا کاری نداریم که انتخاب ژوزه با نظر هواداران و کمیته فنی 20 نفره بوده اما اینقدر که جو ساخته‌اند، 800 هزار یورو جریمه بریده‌اند و اگر به موقع از پرونده دفاع می‌شد شاید این اتفاق نمی‌افتاد. الان اگر آقای طاهری و هیات مدیره‌شان تعهدی ایجاد کنند مدیرعامل بعدی نمی‌تواند بگوید من قبول ندارم.من فقط باید از مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس که خیلی منطقی حرف زد و شفاف‌سازی کرد تشکر کنم اما همانطور که گفتم مجموع بدهکاری ایشان و دستیارانش کلا 400 هزار یورو است.

*اما ما شنیده‌ایم قرارداد مانوئل به تنهایی 1.8 میلیون یورو بوده است؟

شما این را از کجا می‌دانید؟

*شنیده‌ایم.

 وی نیم‌فصل در تیم ما بوده و فیفا 312 هزار یورو از قراردادش را که مانده به عنوان طلب اعلام کرده.

*ظاهرا نصف رقم قرارداد ایشان پرداخت شده بود؟

 40 درصد پرداخت شده بود و بقیه طلبش ماند.

*یعنی رقم قرارداد ژوزه باید 624 هزار یورو یا عددی در این حول و حوش باشد؟

 من هیچ عددی نمی‌گویم، فقط یک چیز می‌گویم و آن اینکه ما به ژوزه 312 هزار یورو بدهی داریم و مسئولیت این بدهی را می‌پذیریم.

حالا که مسئولیت را می‌پذیرید چه کمکی می‌کنید؟

* هر کمکی از دست‌مان بربیاید انجام می‌دهیم اما شما ببینید 2 سال از آن موضوع گذشته و هیچ دفاعی انجام نشده.

برای اینکه شما از ژوزه متقابلا شکایت کرده بودید و پرونده پروسه طولانی را طی کرده بود؟

 بله پرونده پیچیده بود اما 7 تا مدیر هم بعد از من آمدند. ما هم وی را محکوم کردیم و گفتند وی هم شکایت کرده و همین باعث شد پروسه طولانی شود.

*شما وی را نخواستید و طبیعی است شکایت کند. وقتی شما وی را به اردوی تیم و محل تمرین تیم راه ندادید معلوم است می‌رود شکایت می‌کند.

 شما اینها را از کجا می‌دانید؟ انگار با مانوئل ارتباط دارید؟

*نه، اتفاقا اصلا این‌طور نیست.

 من تاکید می‌کنم وی را براساس یک پروسه درست انتخاب کردم.

*کاری به پروسه انتخابش نداریم، اما رقم قرارداد خیلی بالا بود.

 همان موقع استقلال با ساموئل قرارداد 500 هزار دلاری بسته بود که می‌شود 1.5 میلیارد.

* آن موقع قیمت دلار اوج نگرفته بود.

 بله آن موقع دلار پایین بود.

*ما می‌خواهیم بدانیم این قرارداد سنگین چطور بسته شده؟

 گوش کن، من را نپیچان، من آدم دولت بودم و باشگاه هم برای دولت بوده. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید چرا قرارداد بالا بستی. این دیگر پرتقال نیست که قیمت مشخصی داشته باشد و گران‌فروشی شده. افراد مختلف در سطوح مختلف و درجه یک و دو و 3 قیمت‌های متفاوت دارند.

*شما مانوئل را بر اساس رزومه‌اش انتخاب کردید؟

 براساس رزومه و قیمتش.

*یعنی قیمت مانوئل مناسب بود؟

 نمی‌دانم مناسب بود یا نه اما در این رنج قیمت بود. قراردادی که من بستم براساس شورای فنی که 20 تا پیشکسوت در آن بودند تایید شد. بعد هم من قرارداد قانونی و یک‌ساله بستم که بعضی‌ها به دروغ گفتند 2 ساله بوده و چند میلیاردی قرارداد بسته...

*اما وقتی شما وی را نخواستید طبیعی بود برود شکایت کند.

 حالا شما ناراحتید؟

*نه اما شما ویرا به هتل محل اقامت تیم و ورزشگاه درفشی‌فر راه ندادید؟

 نه، شما از کجا می‌دانید راه ندادیم؟ وی تمکین نکرده.

*اما مانوئل از این اتفاقات فیلم گرفته.

 ماشاء‌ا... اطلاعات خوبی هم دارید. حالا ما می‌خواستیم یک کلکی به فیفا بزنیم شما نمی‌گذارید. انگار با مترجم و دوستان ژوزه در ارتباط هستید.

*او در پرسپولیس هیچ کار مثبتی نکرد و کلی بدهی روی دوش باشگاه گذاشت.

 بدبختی ما این است که حرف همدیگر را قبول نداریم. رفته به فیفا از ما شکایت کرده، پول وی به شما چه ربطی دارد؟ چرا از او دفاع می‌کنید؟

*ما به سنگین بودن این قرارداد کار داریم.

 مگر شما نماینده‌اش هستید؟ شما چرا بدهی من را می‌بینید و کاری به بدهی 25 میلیاردی آقای گلرخسار ندارید؟

*اتفاقا درباره وی هم زیاد نوشته‌ایم.

 الان پرسپولیس 40 میلیارد تومان بدهی داخلی دارد. 7 تا مدیر هم بعد از من عوض کرده‌اند. نمی‌خواهند پرونده را به CAS و فیفا بفرستند، کار ما قانونی بود. ای هواداران! کلا 312 هزار یورو به ژوزه بدهکاری واقعی ماست و این‌قدر که جو ساختند درست نبود. 70 درصد کل پول‌ها جریمه است. این قضیه را هم کسانی که باید پیگیری کنند، پیگیری نکردند. الان هم ظرف 10 روز باشگاه باید Grand بخواهد بعد پروسه اعتراض به CAS شروع می‌شود که باید اعتراضش را بفرستد اما شما ببینید ما طلب وینگادا را دادیم و الان هم حاضریم با مانوئل بنشینیم و مشکل را حل کنیم. اصلا این مشکلات طبیعی است.

*اما برانکو امسال با 450 هزار دلار آمد پرسپولیس ولی شما 2 سال قبل با ژوزه آن قرارداد سنگین را بسته‌اید.

 آن موقع دلار 1300 تومان بود و بعد 3 برابر شد، اینجوری است که رقم‌ها زیاد شد. من خودم دلار را 1299 تومان خریدم. البته بگویم قرارداد برانکو هم با آفرهایی که دارد بیشتر از 450 هزار دلار است.

*پس شما حاضرید برای حل مشکل این پرونده به باشگاه پرسپولیس کمک کنید؟

 حرف من این است که مسئولیت 312 هزار یورو را می‌پذیرم. من تعهد کردم، قرارداد بستم، قانونی هم بستم اما سیستم باید جوابگو باشد. من اصل بدهی را می‌پذیرم اما درباره جرایم و مسائل حقوقی مسئولیتی ندارم ولی باید از مسئولان باشگاه تشکر کنم.

*مسئولان باشگاه علیه شما حرف زده‌اند، آن وقت شما از آنها تشکر می‌کنید؟

 چه کسی.

*آقای گرشاسبی.

 من آقای گرشاسبی را نمی‌شناسم. من فقط آقای طاهری و مدیر حقوقی(آرش نجفی) را می‌شناسم و از آنها تشکر می‌کنم. در ضمن منظور آقای گرشاسبی، آقای سیاسی بوده که می‌خواستند با رئال‌مادرید بازی کنند.

محمد رویانیان مانوئل ژوزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر