کد خبر: 319010 A

با تاکید بر همکاری 2 جانبه؛

ایلنا: عصر امروز ماریو داماش‌نونس سفیر پرتغال در ایران به دیدار محمود گودرزی رفت تا درباره ارتباطات ورزشی و جوانان 2 کشور گفت‌وگو کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه‌خبری وزارت‌ورزش،‌ محمود گودرزی در این دیدار با اشاره به روابط گسترده و طولانی ایران و پرتغال ‌اظهار داشت: خوشبختانه پرتغال جزو کشورهایی نبود که در دوران تحریم‌ها ما را دچار مشکل کند که بدیهی است پس از رفع تحریم‌ها رابطه ایران با این کشور گرم تر خواهد شد.

وزیر ورزش داماش‌نونس را مورد خطاب قرار داد و گفت: شما به عنوان سفیر پرتغال در ایران می‌توانید نقش مثبت و سازنده‌ای در گسترش ارتباطات ایفا و به عنوان رابط در جهت تحکیم این رابطه عمل کنید.

به اعتقاد گودرزی، ورزش زمینه بسیار خوبی برای تقویت ارتباطات و دیپلماسی عمومی است و می‌تواند به گرم‌تر شدن روابط دو کشور کمک کند.

وی از آمادگی وزارت ورزش ایران برای توسعه ارتباطات دو جانبه با کشور پرتغال خبر داد.

محمود گودرزی در ادامه با اشاره به تفاهم‌نامه فرهنگی منعقد شده ایران و پرتغال افزود: بند 14 و 15 این تفاهم‌نامه درباره حوزه ورزش و جوانان است که امیدواریم به سمت عملیاتی‌کردن این بندها و فعال‌کردن تفاهم نامه برویم.

او تبادل مربی،‌ ورزشکار، ‌ارتقای علمی حوزه ورزش، تربیت مربیان، ‌برقراری اردوهای مشترک برای تیم های ملی و ارتباطات جوانان به خصوص در بخش NGO ها و توسعه امور جوانان را از جمله مواردی دانست که می تواند در عملیاتی کردن این تفاهم نامه اثربخش باشد.

در ادامه سفیر پرتغال که 3 سال است در ایران به سر می‌برد، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، گفت: امیدوارم بتوانم به عنوان سفیر به تسهیل و گسترش این روابط کمک کنم.

وی با بیان اینکه کشورش در روابط بین الملل از اتحادیه اروپا تابعیت می کند،‌ افزود: روابط ما با ایران در دوران تحریم اندکی کمرنگ شده بود اما هم اکنون با امضای تفاهم‌نامه‌ای فرهنگی در زمینه آموزش، جهانگردی و و... این روابط پررنگ تر خواهد شد.

ماریو داماش‌نونس در پایان با اهدای کتابی به گودرزی از ایجاد روابط جدید ورزشی و جوانان ابراز خرسندی کرد.

وزیر ورزش و جوانان محمود گودرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر