کد خبر: 319306 A

بازیکنان خودشان را ملی‌پوش نمی‌دانند؛

سرمربی تیم فوتبال امید گفت: تاکنون تمام تلاشم این بوده که تیم امید شخصیت ملی پیدا کند ولی در این راه موفق نبودم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری مسئولان و کادر فنی تیم فوتبال امید با حضور حبیب کاشانی، محمد خاکپور سرمربی و سایر اعضای کادر فنی این تیم در محل شهرداری منطقه 9 تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست خاکپور در مورد برنامه های انجام شده تیم ملی فوتبال امید کشورمان گفت: از فروردین ماه امسال برنامه‌ریزی خود را شروع کردیم تا تیمی به مراتب بهتر نسبت به مسابقات مر حله اول داشته باشیم.  سپس اردوی نخست خود را در ترکیه و در ماه اردیبهشت برگزار کردیم که مختص به رفع اشکالات بود. در ادامه در هلند اردو زدیم و با چند تیم نیز بازی کردیم که طی آن به نظم تیمی نزدیک شدیم.  در مرحله بعدی برنامه‌های‌مان در تورنمنت غرب آسیا حضوری موفق داشتیم چرا که هدف ما مدل‌سازی و شبیه سازی برای مسابقات نهایی بود.

وی در باره برنامه‌های آینده تیم فوتبال امید یادآور شد: آذر ماه اردویی در ترکیه خواهیم داشت که تمامی نفرات در خدمت تیم ملی خواهند بود. بعد از آن 28 آذر تا 4 دی اردویی را در کیش یا احتمالا اهواز خواهیم داشت که اگر فدراسیون فوتبال مقدمات سفر تیم کره شمالی به ایران را فراهم کند یک بازی دوستانه نیز  با این تیم انجام خواهیم داد.

سرمربی تیم ملی فوتبال امید کشورمان با بیان اینکه کار بسیار بسیار سختی برای صعود به المپیک در پیش رو داریم، اظهار داشت: حریفان ما در مرحله نهایی تمرینات بسیار خوبی انجام دادند و از هر لحاظ آماده‌اند. قطر که میزبان رقابت‌هاست، سوریه در مسابقات غرب آسیا نشان داد تیم بسیار خوبی است و چین هم جزو تیم های قدرتمند به شمار می‌رود. بنابراین  کار ما در مرحله پایانی بسیار بسیار دشوار خواهد بود.

 وی افزود: اما با توجه به تمرینات و انگیزه بالای بچه‌ها تلاش می‌کنیم از این ‌آزمون سربلند بیرون بیاییم.

خاکپور در ادامه درباره مسائلی که پیرامون قرارداد خود با فدراسیون فوتبال رخ داد و منجر به استعفای موقت خود از تیم امید شد، گفت: بابت این اتفاق از تمامی تیم ملی فوتبال امید معذرت خواهی می‌کنم اما در اینجا باید یک نکته را  مورد توجه قرار داد و آن اینکه  دلیل اصلی اینکه تیم ملی امید  40 سال است به المپیک نرفته این است که این تیم شخصیت ملی ندارد؛ یعنی بازیکنان این تیم هنوز خود را بازیکنان ملی پوش نمی‌دانند. بنده در این مدت سعی کرده‌ام برای تیم امید کشورم شخصیت بسازم اما علیرغم تلاش های بنده و مجموعه تیم امید هنوز این مسئله محقق نشده است.

وی افزود: انعقاد قرارداد با بنده تا مرحله اول اتفاق نیفتاد اما قبل از مرحله دوم  قراردادی را جلوی من گذاشتند که تنها تعهدات فدراسیون در آن قید شده بود که البته من آن را هم امضا نکردم.  بعد از آن تا همین مسابقات غرب آسیا حدود یک سال طول کشید اما خبری از انعقاد قرارداد نشد. بنابراین مجبور شدم آن صحبت‌ها را در مورد استعفایم بر زبان بیاورم.

خاکپور ادامه داد: در قرارداد ما باید موارد توهین آمیز حذف شود. بنده دو روز قبل با مسئولان فدراسیون فوتبال جلسه داشتم و متذکر شدم که مواردی از آن اصلاح شود. خوشبختانه مشاوران حقوقی تیم امید  قراردادی را تنظیم کردند و ما منتظر خبر فدراسیون فوتبال هستیم تا آن را امضا کنیم.

وی در مورد تعامل تیم ملی  امید با باشگاه‌ها و تیم ملی بزرگسالان اظهار داشت: ما در این مدت تعامل خوبی با تیم بزرگسالان،‌ باشگاه‌ها و حتی تیم‌های جوانان و نوجوانان داشته‌ایم و هر زمان که از ما بازیکن خواسته اند به آنها داده ایم.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: امروز اسامی 27 بازیکن را به فدراسیون فوتبال اعلام کرده‌ام تا در اردوی امارات همراه ما باشند. البته این را هم گفته‌ام که تیم ملی بزرگسالان به هر کدام از بازیکنان نیاز داشته باشد آنها را در اختیار تیم ملی می‌گذارم.

محمد خاکپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر