کد خبر: 319312 A

شان تیم امید این نیست؛

مدیر تیم ملی فوتبال امید گفت: من به خودم نمره قبولی نمی‌دهم چون شان تیم امید جمهوری اسلامی ایران این نیست که با یک چمدان لباس روحیه پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حبیب کاشانی مدیر تیم ملی امید فوتبال در نشست خبری این تیم ضمن بیان این مطلب درباره وضعیت قرارداد سرمربی تیم امید تصریح کرد: قرارداد خاکپور و انجام تعهدات آن برعهده فدراسیون فوتبال بود که به دلایلی جلسات ما با فدراسیون به تعویق افتاد. در قرارداد وی سه نکته به چشم می‌خورد؛ یکی زمان قرارداد بود که از اول فروردین آغاز می‌شد، دوم مکان انعقاد قرارداد بود و سوم  بند سیزدهمی بود که واقعا سئوال برانگیز بود و حس خوبی به طرف مقابل قرارداد نمی‌داد. حتی خود کفاشیان هم گفت من تا به حال این بند را ندیده بودم.

وی در مورد جذب اسپانسر برای تیم فوتبال امید گفت: با بانک شهر صحبت‌هایی را انجام داده‌ایم تا برای تیمی که 40 سال است به المپیک نرفته اسپانسر جذب کنیم  هزینه حضور در اردو برای هر بازیکن تیم امید به طور میانگین بین 80 تا 105 دلار است که اگر حمایت‌های مالی دوستان نباشد از پس هزینه‌های اردوها برنمی‌آییم.

کاشانی ادامه داد: تا امروز کمیته ملی المپیک جمعا 132 میلیون تومان به تیم امید اختصاص داده که البته در فدراسیون فوتبال بلوکه شده  چون هنوز از فدراسیون فوتبال ایران رفع تحریم نشده است. البته برخی هزینه‌ها را از منابع مالی شخصی داده‌ایم  که فدراسیون آنها را هم به ما نداده است.

 مدیر تیم فوتبال امید با اشاره به تعامل خوبی که بین این تیم و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایجاد شده اظهار داشت: ما از این مرحله سخت گذر کرده‌ایم به خصوص با انتخاب محمد خاکپور  و کادر فنی ایرانی که شرایط تیم را به سمت  انسجام و هماهنگی به پیش برد. برای ایجاد این وضعیت همه کمک کردند.

وی افزود: علیرغم تمام تلاش‌هایی که انجام داده‌ایم بنده به خودم نمره قبولی نمی‌دهم  چون شان تیم امید فوتبال جمهوری اسلامی ایران این نیست که با یک چمدان و یا یک دست لباس روحیه پیدا کنند. آن هم هدایایی که از طرف خیرین اهدا شده البته فدراسیون هنوز در تحریم به سر می‌برد و طبیعتا با مشکلاتی رو به رو است.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس ادامه داد: زمانی برای هر بازیکن تیم امید بابت حضور در اردو 20 دلار پول تو جیبی می‌دادند این مبلغ در یک اردوی 10 روزه 200 دلار می‌شد اما در تیم بزرگسالان روزی 100 دلار به بازیکنان پرداخت می‌کردند و طبیعی است که یک بازیکن به خاطر 200 دلار انگیزه‌ای برای حضور در تمرینات تیم امید ندارد.

کاشانی یادآور شد: برای بازی با گوام و هند به تیم ملی بزرگسالان 3 هزار دلار پاداش دادند اما ما پس از قهرمانی در غرب آسیا مجموعا به ملی پوشان 500 دلار پاداش دادیم بنابراین طبیعی است که بازیکن حضور در تیم بزرگسالان را به بازی در تیم امید ترجیح دهند.

 مدیر تیم ملی امید کشورمان در پایان با بیان اینکه برای صعود به المپیک باید نگاهی ملی همچون نگاه ژاپنی‌ها داشته باشیم خاطر نشان کرد: خاکپور کارهای اقتصادی شخصی خود را رها کرده و در خدمت تیم امید است. سایر اعضای کادر فنی 8 ماه است که یک ریال حقوق نگرفته‌اند. اگر این وضعیت در تیم بزرگسالان اتفاق می‌افتاد همه اعتراض می‌کردند با این حال ما قصد قیاس نداریم و به دنبال این هستیم که کارهایی را که در این 40 سال انجام نشده محقق کنیم تا تیم امید کشورمان راهی المپیک شود.

حبیب کاشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر