کد خبر: 319421 A

مهرعلیزاده در گفت و گو با ایلنا مطرح کرد؛

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای از برگزاری اولین دوره مسابقات کشتی پهلوانی جام جهان پهلوان غلامرضا تختی و الکساندر مدوید به میزبانی بلاروس خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با اقدامات فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای (i.z.s.f ) در راه بسط و گسترش این ورزش ملی و باستانی ایران، چند سالی است کشور بلاروس به عنوان مقر کنفدراسیون قاره اروپا در حال فعالیت است و ریاست آن را الکساندر مدوید قهرمان سابق و افسانه ای کشتی جهان برعهده دارد.

مدوید سال ها قبل با جهان پهلوان تختی کشتی گرفته و از نزدیک شاهد اخلاق جوانمردی و روحیات پهلوانانه کشتی گیر بزرگ کشورمان بوده است. از این رو، مدوید علاقه خاصی به تختی دارد. در این راستا و از چندی قبل، صحبت هایی مبنی بر برگزاری یک دوره رقابت کشتی پهلوانی با نام جام تختی – مدوید مطرح شده بود که در نهایت، مقرر شد اوایل آذرماه آینده شهر مینسک پایتخت کشور بلاروس میزبان این مسابقات باشد.

محسن مهرعلیزاده در گفتگو با خبرنگار ایلنا درباره این رقابت ها خاطر نشان کرد: کشور بلاروس یکی از فعال ترین کشورها در ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی است. از این جهت و در اقدامی مبتکرانه از سوی فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای، در نظر داریم اولین دوره مسابقات کشتی پهلوانی یادواره مرحوم تختی و مدوید را برگزار کنیم که این رویداد، اوایل آذر ماه در شهر مینسک برگزار خواهد شد.

وی افزود: برای حضور در این رقابت ها، 13 کشور به همراه جمهوری اسلامی ایران حضور خواهند داشت که البته به غیر از ایران تنها کشورهای اروپایی در این مسابقات پای به میدان خواهند گذاشت.

رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی ادامه داد: به خاطر علاقه الکساندر مدوید به جهان پهلوان تختی مقرر شد اولین دوره این تورنمنت به میزبانی کشور بلاروس برگزار شود. اما دوره بعدی این رقابت ها سال آینده و به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد که در آن تیم های تمامی قاره ها حضور خواهند داشت.

مهرعلیزاده به سایر برنامه های پیرامون مسابقات کشتی پهلوانی جام تختی – مدوید اشاره کرد و اظهار داشت: همزمان با این رقابت ها، کنگره کنفدراسیون ورزش های زورخانه ای اروپا نیز برگزار می شود. ضمن این که یک دوره کلاس آموزشی برای مربیان، مرشدان و ورزشکاران کشورهای اروپایی نیز برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای در مورد نتایج ضعیف تیم ایران در مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی قهرمانی آسیا که چندی قبل در تبریز برگزار شد، گفت: بنده از دو منظر به عملکرد تیم کشورمان نگاه می کنم. یکی به عنوان رئیس (i.z.s.f) که وظیفه بنده و سازمانم توسعه این ورزش در سراسر جهان است. از این جهت وقتی می بینم سطح فنی کشورها به مرحله ای رسیده که می توانند مقام و مدال بیاورند، از عملکرد خودمان راضی هستم.

وی افزود: اما به عنوان یک ایرانی بابت نتایج تیم کشورمان در مسابقات تبریز بسیار متاسف شدم. چرا که در برخی رشته های زورخانه ای مثل کباده و به خصوص کشتی پهلوانی، جایگاه ورزشکاران ایرانی از دست رفت و این کشورهای دیگر بودند که موفق ظاهر شدند. از این رو، فدراسیون کشورمان می بایست به مقوله آموزش به ویژه در بخش کشتی پهلوانی، توجه بیشتری داشته باشد.

مهرعلیزاده در پایان، درباره شایعات اخیر مبنی بر استعفای محمد علی شجاعی رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان که دبیرکلی فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای را هم برعهده دارد، یادآور شد: چنین خبری صحت ندارد. با توجه به این که (i.z.s.f ) فدراسیونی بین المللی است، فعالیت در آن شغل داخلی محسوب نمی شود. همان طور که برخی مسئولان ورزش کشور در فدراسیون ها و سازمان های بین المللی و جهانی دیگر عضویت دارند. به همین دلیل، حضور شجاعی در فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای مشکلی ندارد و وی مشمول قانون دوشغله ها نیست.

محسن مهرعلیزاده فدراسیون بین المللی ورزش زورخانه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر