کد خبر: 319451 A

زمان برای جذب مربی جدید نداریم؛

دبیر فدراسیون والیبال تاکید کرد با هیچ مربی‌ خارجی برای جایگزینی کواچ مذاکره نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود افشاردوست درگفت و گو با رادیو ورزش درباره مذاکره فدراسیون والیبال با مربیان مطرح خارجی از جمله «لوزانو» و «سیچلو» با بیان مطلب فوق اظهار داشت: همیشه در دنیا گزینه‌هایی مطرح بوده‌اند. ما در کل دنیا 10 تا 12 مربی تاپ داریم که سابقه قهرمانی المپیک و جهان را دارند و البته دستمزدهای بالایی هم می گیرند.

وی افزود: این گزینه‌ها همیشه برای هر تیمی از جمله تیم ایران مطرح هستند. البته ما هم وضعیت این مربیان را پیگیری می‌کنیم ولی نکته بسیار مهمی که دوستان باید به آن توجه کنند، این است که تغییر «اسلوبودان کواچ» سرمربی تیم ایران باید روی چه حسابی صورت بگیرد وقتی نتوانیم مربی دیگری داشته باشیم؟

دبیر فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: شاید اصلا جمع بندی نهایی تمام مردم والیبال دوست مردم این باشد که کواچ برود ولی آیا زمان بندی برای آمدن مربی جدید وجود دارد؟ همیشه در گذشته یک بحث این بود که ولاسکو و کواچ نبودند که لیگ والیبال ایران را ببینند. حالا سئوال این است که آیا اگر مربی جدید انتخاب کنیم، او فرصت کافی دارد؟ اگر مربی جدید بیاید که کمتر از 20 روز برای آماده سازی تیم ملی زمان دارد.

افشاردوست درباره اینکه غیبت کواچ و ولاسکو در ایران و ندیدن لیگ توسط آنها به خاطر شروطی است که فدراسیون والیبال در قرارداد آنها قبول کرده است، تصریح کرد: بله، من این موضوع را می‌پذیرم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر مذاکره فدراسیون والیبال با سیچلو مربی سابق تیم ملی، گفت: من مذاکره سیچلو را تکذیب می کنم. نه من و نه آقای داورزنی (رئیس فدراسیون والیبال) رسما هیچ صحبتی با هیچ مربی‌ای در دنیا نداشته‌ایم.

دبیر فدراسیون والیبال با بیان اینکه نقش چهار حوزه مدیریت، بازیکن، کادر فنی و سرپرستی تیم در ناکامی والیبال بررسی شده است، تاکید کرد: شخصا 17 مورد فنی را با کواچ مستقیم در میان گذاشتم.

محمود افشاردوست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر