کد خبر: 321251 A

کاراته قهرمانی جهان-اندونزی؛

نهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی رده های سنی جهان با حذف دو نماینده ایران در بخش کاتای انفرادی و پیروزی سه کاتاروی دیگر کشورمان همراه بود.

نهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی رده های سنی جهان با حذف دو نماینده ایران در بخش کاتای انفرادی و پیروزی سه کاتاروی دیگر کشورمان همراه بود.

به گزارش ایلنا، رقابتهای کاراته قهرمانی جهان در رده های سنی نوجوانان ، جوانان و زیر ۲۱ سال صبح امروز پنجشنبه با حضور ۱۴۲۵ کاراته کا از ۹۱ کشور جهان به میزبانی اندونزی در جاکارتا آغاز شد. در نخستین روز و در مسابقات نوبت صبح کاتاروها در هر سه رده سنی کار خود را آغاز کردند و در مبارزاتی که تا کنون برگزار شده دو نماینده ایران از دور مسابقات حذف شدند.

یگانه شهپری در کاتای نوجوانان همان دور نخست مقابل «لورن فریتول» از از انگلستان نتیجه را واگدار کرد و شکست این حریف انگلیسی در دور سوم باعث حذف نماینده کشورمان شد. امیر یزدان تدین در همین بخش دور نخست استراحت داشت و سپس برابر«ولادمیرویجاک» از مونته نگروه ۳بر۲ بازنده شد. صعود حریف به مرحله نیمه نهایی باعث شد تا تدین کار خود را در گروه بازنده ها دنبال کند.

علی زند در کاتای جوانان کار خود را برتری مقابل «ارکان البدری» نماینده عربستان آغاز کرد و سپس «انریک اسمولیگا» از اسلواکی را ۳بر۲ شکست داد. وی دور سوم نتیجه را ۴بر۱ به «یامادا» از ژاپن واگذار کرد. این ژاپنی هم دور بعد به نماینده کشور میزبان باخت تا زند از دور رقابتها کنار برود. در همین رده سنی و در بخش دختران فاطمه صادقی دور نخست «دورا بانوویچ» از لهستان را شکست داد. وی دور دوم ۴ بریک  «اما برزدوا» از اسلواکی را شکست داد. نماینده کشورمان دور سوم «وینانگر» از اتریش را پیش رو دارد.

در کاتای زیر ۲۱ سال  امیر بهادر تدین در نخستین مبارزه برابر «یوردان زافرنگ» از اسکاتلند ۳ بر ۲ به برتری رسید و در ادامه مقابل «استراگر» از اتریش با ۵ پرجم پیروز شد. وی دور بعد باید با «مارسل اشمیت» از آلمان مبارزه کند. در همین رده سنی مائده نصیری دور نخست مقابل «جسکیا کوانگ» از آمریکا بازنده شد. وی برای رفتن به گروه شانس مجدد باید منتظر نتایج حریف آمریکایی باشد.

در مسابقات نوبت عصر و در بخش کومیته فاطمه خنکدار در وزن ۴۷-کیلوگرم، مبینا حیدری در وزن ۵۴-کیلوگرم و مینا یوسفی در وزن ۵۴+کیلوگرم  رده سنی نوجوانان به دیدار رقبای خود می روند.

رقابتهای کاراته قهرمانی جهان در اندونزی جریان دارد.

کاراته کاراته قهرمانی جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر