کد خبر: 323073 A

گفت‌و گوی ایلنا با رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره سرخابی‌ها؛

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه در واگذاری سرخابی‌ها هیچ کاری را سر خود انجام ندادیم، گفت: برای واگذاری سرخابی‌ها منتظر مصوبه هیات دولت هستیم.

عبدالله پوری حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره واگذار نشدن سرخابی ها و ذهنیت منفی افکار عمومی گفت: هر کسی حق دارد نظرش را بگوید و تحلیل خودش را داشته باشد ولی سازمان خصوصی سازی طبق قانون مجلس و مصوبه دولت در این زمینه اقدام کرد. من با قصد دیگران کاری ندارم ولی با قصد سازمان خصوصی سازی کار دارم و معتقدم که این سازمان کار بسیار شجاعانه، مدبرانه، پرحوصله و پردقتی را انجام داد و از اول هم قصد ما واگذاری بود اما ما بخشی از دولت هستیم و تابع تصمیمات هیات دولت.

پوری حسینی یادآورشد: یک سال طول کشید تا دولت به این تصمیم رسید که استقلال و پرسپولیس را واگذار کند. ما زمانی که مطمئن شدیم کارمان را شروع کردیم و با تشکیل هیات واگذاری و تعیین اعضای این هیات به طور جدی وارد مقوله واگذاری شدیم و  هیچ زمانی خودسرانه کاری انجام ندادیم.

رئیس سازمان خصوصی سازی در پاسخ به این سئوال که باتوجه به زیان ده بودن این دو باشگاه مشخص بود واگذار کردن این دو تیم از طریق مزایده امکان پذیر نیست، گفت: این حرف درست است اما دقیق نیست. من هم قبول دارم که استقلال و پرسپولیس دو باشگاه زیان ده بوده و هستند و صورت مالی این دو تیم شفاف نیست و مصوبه مجمع را هم ندارند. ولی اگر خاطرتان باشد ما سهام این دو باشگاه را به مزایده نگذاشتیم بلکه برند این دو تیم را به مزایده گذاشتیم و در صورتی که مزایده برنده داشت می بایست دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بعد از این واگذاری منحل می شدند.

رئیس سازمان خصوصی سازی در پاسخ به این سئوال که اگر این سازمان در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مصمم بود چرا بررسی اهلیت متقاضیان بعد از بازگشایی پاکت ها انجام می شد، اظهار داشت: این انتقاد درست است اما باید بگویم اساسا ما دو نوع مزایده داریم؛ مزایده یک مرحله ای که در آن اساسا اهلیت وجود ندارد و هر متقاضی که بالاترین رقم را پیشنهاد بدهد برنده مزایده خواهد بود. شیوه دیگر واگذاری دو مرحله ای است و با توجه به اینکه واگذاری در اصل 44 از قوانین عمومی تبعیت نمی کند هیات واگذاری این طور تصمیم گرفت که مزایده دو مرحله ای باشد. ایراد به این نحوه واگذاری وارد است و سعی می کنیم در صورتی که مزایده دیگری برای این دو باشگاه برگزار شود، شیوه واگذاری همگونی لازم با شیوه های متداول را داشته باشد.

پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر