کد خبر: 325204 A

برانکو: برای قهرمانی باید بجنگیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می گوید: اگر اشتباهات داوری علیه استقلال بود آنها همه چیز را سر فدراسیون و داوران خراب می‌کردند.

به گزارش ایلنا، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری که بعدازظهر امروز چهارشنبه در ورزشگاه درفشی فر برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: در تمرین پرسپولیس به روی همه باز است و شما هم دیدید که چیزی برای پنهان کردن نداریم. البته در مورد برخی بازیکنان مشکلات کوچکی وجود دارد. نوراللهی دیروز از ناحیه مچ و رامین رضائیان هم امروز از ناحیه مچ پا دچار آسیب شدند. علیپور هم مصدومیتی از ناحیه لگامنت دارد.

وی در مورد زمین تمرین سرخپوشان نیز گفت: مشکلی که الان داریم زمین محل تمرین است که کیفیت لازم را ندارد. تلاش زیادی کرده ایم تا بتوانیم زمین دیگری را برای تمرین پیدا کنیم اما هنوز موفق به این کار نشده ایم. یکی از دلایل مصدومیت بازیکنی مثل نوراللهی همین زمین بی کیفیت است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره تیتر روزنامه استقلال جوان مبنی بر اینکه پرسپولیس بیماری "خودصدرنشین‌بینی" دارد گفت:‌ جمله «من یک رویا دارم» برایتان شناخته شده است. اگر آنها از این جمله ناراحت هستند، باید بگویم هر کسی حق دارد برای خودش رویا و هدفی داشته باشد. اینکه به این هدف می‌رسیم یا خیر، مسئله دیگری است. شاید آنها فکر می‌کنند ما باید بدون هدف باشیم. ما بدون هدف نیستیم. هرگز این تیم بدون بلندپروازی نمی‌تواند به موفقیت برسد. همین که این را می‌نویسند نشان دهنده این است که از ما می‌ترسند.

برانکو ادامه داد: ما برای خودمان یک هدف را طراحی کرده ایم و می خواهیم قهرمان شویم. حالا اگر این خواسته ما مزاحم کسی است دیگر این مشکل خودشان است!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد وضعیت بازیکنان فعلی و جدید این تیم گفت: بارها در این مورد صحبت کرده ام. من به همه بازیکنانی که در اختیار دارم اعتماد کامل دارم. اعتقادم این است که در حال حاضر بازیکنی با کیفیت تر از بازیکنانی که ما در اختیار داریم وجود ندارد. نه اینکه کلا نیست بلکه اگر هم هست تحت قرارداد تیم های دیگری است و به تیم ما نمی آیند. در این فصل پیدا کردن بازیکن خارجی خوب هم سخت است.

وی ادامه داد: قول دادن خیلی راحت است. می خواهید من قول بدهم که از یک ساختمان بلند بپرم. پرسپولیس تلاش می کند که روز به روز بهتر شود. سئوال من این است که آیا کسی می تواند در فوتبال قول بدهد. ما در تهران چهار برابر از ذوب آهن بهتر بودیم اما بازی را باختیم. فوتبال است و نمی شود پیش بینی اش کرد.

برانکو درباره اینکه اگر اشتباه‌های داوری برعکس می‌شد و به ضرر تیم استقلال بود، آیا آنها درباره پرسپولیس اظهار نظری نمی‌کردند،گفت: اگر این اتفاق می‌افتاد آن‌ها همه چیز را بر سر فدراسیون و داوران خراب می‌کردند. در آن موقع ما صدر جدول بودیم. هر کسی می‌خواهد قهرمان شود باید بجنگد. نفت سال گذشته یکی از تیم‌های خوب بود و در فینال جام حذفی هم حضور داشت. این تیم در دور سوم لیگ قهرمانان آسیا هم حضور داشت بنابراین این تیم نشان می‌دهد کیفیت بالایی دارد. طبیعی است که یک بازی بسیار سخت در انتظار ماست.

برانکو در پاسخ به اظهار نظر خبرنگاری در مورد ضعیف بودن خط دفاعی پرسپولیس گفت: بنده با نظر شما موافق نیستم. اگر دقت کرده باشید در دیدار برابر استقلال اهواز تیم حریف حتی یکبار هم روی دروازه ما موقعیت ایجاد نکرد. درست است که ما در برخی بازی ها گل خورده ایم اما برخی گل ها را خودمان به خودمان زده ایم. ما با نفت بازی داریم که تیم خوب و خطرناکی است. آنها مهاجمان خوبی دارند اما قطعا مدافعان ما هم خوب خواهند بود.

وی در مورد فصل نقل و انتقالات و خبرهایی که از درون تیم به بیرون درز پیدا می کند گفت: مواردی که نوشته شده است را نمی دانم. وقتی پای نقل و انتقالات در میان است همه باشگاه ها کارهای‌شان را سری پیش می برند. وقتی یک انتقال قطعی شد آنوقت آن را رسانه ای می کنند.

وی افزود: طبیعی است که برخی خبرها به بیرون درز پیدا کنند. دلیلش هم این است که خبرنگاران به دنبال خبرهای خوب هستند و افکار عمومی هم علاقمند است تا از اخبار تیم محبوبش آگاه شود. طبیعتا نقل و انتقال یک بازیکن باید بین دو باشگاه محرمانه باشد.

برانکو در مورد احتمال جذب یک دروازه بان دیگر نیز گفت: ابتدای فصل در این مورد صحبت کردیم. شاید ابتدای فصل گفتم که به یک گلر خوب نیاز داریم تا در نبود سوشا جای او را بگیرد. به همین خاطر  ایمان صادقی را گرفتیم و مرتضی قدیمی‌پور را هم گرفتیم باید دید تا آخر فصل به گلر نیاز داریم یا نه.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این پرسش که آیا بازیکن خاصی مدنظرش هست که اگر در سه بازی آخر نیم فصل خوب نبود او را کنار بگذارد، گفت: در این مورد بارها با بازیکنانم صحبت کرده ام و به آنها گفته ام که چه انتظاری از آنها دارم. هدف ما این است که در سه دیدار باقی مانده برابر نفت، گسترش و راه آهن به پیروزی برسیم و به صدر جدول نزدیک شویم. بدون شک کار سختی داریم و کار ساده ای نیست اما قدرت و کیفیت لازم برای این کار را داریم و باید بیشتر از قبل تلاش کنیم.

برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر