کد خبر: 328776 A

از سوی فدراسیون جهانی تنیس روی میز؛

مراسم انتخاب برترین‌های تنیس روی میز جهان شب گذشته در لیسبون پرتغال به پایان رسید و چینی‌ها جوایز نفرات اول را از آن خود کردند.

به گزارش ایلنا؛ در این مراسم که قبل از آغاز مسابقات فینال تورهای جهانی در لیسبون برگزار شد، چینی‌ها از هشت عنوان برتر جهان در سال 2015 چهار جایزه را به خود اختصاص دادند.

*مالونگ بهترین بازیکن مرد جهان شد

برای انتخاب بهترین بازیکن مرد جهان فدراسیون جهانی تنیس روی میز چهار بازیکنی که موفقیت‌های خوبی در سال 2015 به دست آورده بودند را معرفی کرد. فان ژندونگ از چین قهرمان آسیا در سال 2015، مالونگ از چین قهرمان جهان و جام جهانی در سال 2015، میزوتانی از ژاپن قهرمان فینال تورهای جهانی در سال 2015 و دیمیتری اوتچاروف از آلمان قهرمان بازی‌های اروپایی، قهرمان کاپ و قهرمانی اروپا در سال 2015 نامزدهایی بودند که در رأی گیری انتخاب بهترین بازیکن جهان حضور داشتند که پس از رأی گیری علاقمندان تنیس روی میز در سراسر جهان مالونگ اسطوره تیم ملی چین بعنوان بهترین بازیکن سال 2015 جهان انتخاب شد.

*لیوشیون بهترین بازیکن زن جهان شد

در بخش زنان نیز همچون مردان چهار بازیکن در رأی گیری شرکت داشتند. دینگ نینگ از چین قهرمان سال 2015 جهان، کازومی ایشی کاوا از ژاپن قهرمان فینال تورهای جهانی در سال 2014، لیو شیون از چین قهرمان قهرمان جام جهانی 2015 و پتریسا سولجا از آلمان دارنده مدال برنز جام جهانی 2015 بازیکنان معرفی شده توسط فدراسیون جهانی بودند که در پایان رأی گیری لیوشیون از چین عنوان برترین بازیکن زن جهان در سال 2015 را به خود اختصاص داد.

اما انتخابات دیگر برترین های تنیس روی میز دنیا نیز شب گذشته در لیسبون برگزار شد و نفرات زیر در هر بخش معرفی شدند:

بهترین بازیکن مرد معلول جهان: داوید جاکوبس از اندونزی

بهترین بازیکن زن معلول جهان: بوریسلاوا رنکوویچ از صربستان

بهترین مربی جهان: لیوگولیانگ سرمربی تیم ملی چین

 بهترین امتیاز کسب شده مسابقات جهان: پوئن مالونگ و فانگ بو در مسابقات قهرمانی 2015 جهان که فانگ بو انتخاب شد.

بهترین بازیکن موفق سال 2015 جهان: میما ایتو بازیکن 14 ساله زنان ژاپن  

بهترین بازی جوانمردانه: لینور سیتاکو و ولونا مالوکیو از کوزوو 

تنیس روی میز پینگ پونگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر