کد خبر: 333071 A

هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال

هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور با دیدار تیم های اول و دوم در خانه والیبال پیگیری می شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، هفته دوم دور برگشت مسابقات والیبال قهرمانی مردان باشگاه های ایران یادواره 200 شهید والیبالیست روز یکشنبه ششم دیماه با 6 دیدار در شهرهای تهران، گنبد، اردکان، ارومیه، آمل و تبریز پیگیری خواهد شد.

تیم‌های پیکان تهران و بانک سرمایه که با 30 امتیاز در رتبه های اول و دوم این رقابت‌ها قرار دارند، در نخستین مسابقه این هفته در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر می‌روند. تعداد پیروزی های پیکان 11 برد است و به همین دلیل در صدر جدول این رقابت‌ها قرار دارد.

شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی تیم بانک سرمایه در صورت پیروزی در این دیدار از نظر تعداد برد با پیکان مساوی می‌شوند و به دلیل امتیاز بیشتر صدرنشین خواهند شد و این موضوعی است که پیکانی ها را نگران کرده است زیرا تنها شکست این تیم در دور رفت نیز برابر بانک سرمایه رقم خورده بود.

بانک سرمایه در هفته گذشته با شکست شهرداری ارومیه رتبه دوم جدول را به دست آورد و این هفته به دنبال صدرنشینی است و برای رسیدن به این هدف آنالیز کاملی از پیکانی‌ها نیز داشته اند.

تیم والیبال بازرگانی جواهری گنبد در دومین دیدار این هفته لیگ برتر در سالن المپیک گنبد کاووس به مصاف سایپای تهران خواهد رفت. دیداری که به حکم کمیته انضباطی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

دیدار رفت دو تیم سه بر دو به سود سایپا به اتمام رسید و نارنجی پوشان برای کسب یک پیروزی دیگر راهی گنبد می شوند تا علاوه بر تثبیت جایگاه ششمی خود در جدول این رقابت ها نیم نگاهی نیز به رتبه‌های پنجم و حتی چهارم جدول داشته باشند.

هفتاد و پنجمین دیدار لیگ برتر سال 94 در سالن آیت الله خاتمی شهر اردکان برگزار می‌شود و تیم آرمان ورزشی این شهر به مصاف آلومینیوم المهدی هرمزگان خواهد رفت. آرمان و المهدی با 13 و 10 امتیاز در رتبه های نهم و یازدهم قرار دارند و هر دو تیم در صورت پیروزی امکان صعود در جدول خواهند داشت.

دیدار رفت دو تیم در بندرعباس با پیروزی آلومینیوم المهدی به پایان رسید و اردکانی‌ها در این هفته به دنبال جبران ناکامی هفته دوم لیگ برتر والیبال خواهند بود.

تیم شهرداری ارومیه که با 28 امتیاز در جایگاه سوم جدول لیگ برتر قرار دارد، این هفته در سالن غدیر ارومیه به مصاف ثامن الحجج خراسان می‌رود. شاگردان جهانگیر سید عباسی در دو هفته گذشته لیگ برتر با پذیرش ناکامی برابر پیکان و بانک سرمایه دو پله نزول در جدول این رقابت‌ها را تجربه کردند و این هفته با تمام توان برای تثبیت جایگاه خود به میدان می روند.

اگر شهرداری موفق به شکست ثامن شود و بانک سرمایه مغلوب پیکان شود، امکان کسب رتبه دوم برای ارومیه متحمل خواهد بود. از سوی دیگر ثامنی ها که در دیدار رفت و در سالن مهران مشهد سه بر صفر مغلوب ارومیه شدند، برای جبران این نتیجه به ارومیه می‌روند.

تیم‌های کاله مازندران و متین صالحین ورامین در پنجمین دیدار هفته دوم دور برگشت لیگ برتر والیبال در سالن پیامبر اعظم (ص) شهر آمل به مصاف یکدیگر می روند. دیدار رفت دو تیم سه بر دو به سود نماینده ورامین به پایان رسید و حال شاگردان بهروز عطایی سرمربی کاله در اندیشه جبران این شکست و بهبود جایگاه خود در جدول با کسب پیروزی در این دیدار هستند.

متین صالحین ورامین که با 21 امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار دارد، در دو هفته گذشته پیروز رقابت با حریفان بوده است و اگر این هفته نیز پیروز شود، سومین برد متوالی خود را به دست می آورد اما جایگاهش در جدول تغییری نخواهد کرد.

گوهر کویر زاهدان، تیم قعر جدولی لیگ برتر والیبال که تاکنون بردی کسب نکرده است، این هفته از زاهدان در شرق کشور، راهی تبریز در غرب کشور می‌شود که به مصاف شهرداری تبریز برود. شهرداری تبریز در حال حاضر با 18 امتیاز در رتبه هفتم جدول است و این هفته فرصت مناسبی برای این تیم برای کسب سه امتیاز خواهد بود.

برنامه کامل هفته سیزدهم به شرح زیر است:

تهران، خانه والیبال: ساعت 17

پیکان تهران – بانک سرمایه

گنبد، سالن المپیک: ساعت 17

بازرگانی جواهری گنبد – سایپا تهران

اردکان، سالن آیت الله خاتمی: ساعت 17

آرمان ورزشی اردکان – آلومینیوم المهدی هرمزگان

ارومیه، سالن غدیر: ساعت 17

شهرداری ارومیه – ثامن الحجج خراسان

آمل، سالن پیامبر اعظم (ص): ساعت 17

کاله مازندران – متین صالحین ورامین

تبریز، سالن شهید اقدمی: ساعت 17

شهرداری تبریز – گوهر کویر زاهدان

لیگ برتر والیبال والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر