کد خبر: 334908 A

کادر فنی تیم ملی امید به کجا می‌رود؟

ایلنا: نباید این روزهای حساس را فراموش کرد. روزهایی که اعضای کادر فنی تیم ملی امید می‌تواند بدون وارد شدن در مسایل حاشیه‌ای تمرکزش را تنها به موضوعات فنی تیم ملی امید معطوف کند و البته در راس این تیم حبیب کاشانی به جای سکوت می‌تواند از لاک محافظه‌کاری خود بیرون بیاید.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، حبیب کاشانی می‌گوید فضای ورزش کشور را المپیکی نمی‌بیند. محمد مایلی‌کهن می‌گوید هیچ تضمینی برای صعود تیم ملی امید به المپیک ریو وجود ندارد اما هیچ کدام از آنها نمی‌گویند برای تیمی که در دوره‌های گذشته هرگز به طور خاص مورد توجه همزمان فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نبوده، مبلغی در حدود 8 میلیارد تومان هزینه شده است.

به نوشته مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، این وزارتخانه، فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک برای صعود تیم امید به المپیک حدود هشت میلیارد تومان هزینه کرده اند.

در شرایطی که حرف های ضد و نقیضی درباره حمایت از تیم امید در راه صعود به المپیک مطرح شده است، مازیار ناظمی، مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در مطلبی نوشته که این وزارتخانه به همراه فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک حداقل هفت میلیارد و ٤٠٠ میلیون تومان و حداکثر هفت میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان به صورت "مستقیم و غیرمستقیم" در راه صعود به المپیک به تیم امید کمک کرده اند. شفاف‌سازی مدیر کل روابط عمومی وزارت ورزش در مورد هزینه‌های تیم ملی امید در عین حال به روشن شدن برخی حقایق درباره تیم امید منجر خواهد شد. مدیر فنی تیم ملی امید که همواره از رقم قرارداد کی‌روش انتقاد می‌کند چرا در مصاحبه‌های اخیرش خود و دیگر همراهانش را ملزم به صعود نمی‌داند؟ در طول ماه‌های اخیر مایلی‌کهن و کاشانی بدون اشاره به هزینه‌های قابل توجهی که از سوی وزارت ورزش برای آماده‌سازی تیم ملی امید صورت گرفته تنها به تعریف و تمجید از یکدیگر پرداخته‌اند.

طنز تلخ ماجرا اما آنجایی است که حبیب کاشانی با همان سبک و سیاق خاص خودش از المپیکی نبودن ورزش طی ماه‌های جاری انتقاد می‌کند اما درباره حاشیه‌های تیمی که مدیریت آن را بر عهده دارد موضع سکوت در پیش می‌گیرد. او چگونه این تیم را مدیریت کرده که سرمربی آن به نشانه قهر در مراسم بدرقه تیم ملی امید شرکت نمی‌کند و علیه رئیس فدراسیون فوتبال مواضع تندی اتخاذ می‌کند؟ پاسخ اما روشن است. چه حبیب کاشانی نه تنها درباره قهر خاکپور- کفاشیان بلکه درباره مواضع تند مایلی‌کهن در خصوص کی‌روش و بی‌اعتنایی محض به علی کفاشیان نیز سیاست سکوت در پیش گرفته است. هر چند علی کفاشیان نیز نشان داده می‌تواند به سبک خودش پاسخ‌هایی برای کنایه‌های خاکپور و مایلی‌کهن مخابره کند. اما ماجرا وقتی جالب‌تر می شود که حبیب کاشانی در قامت مدیر تیم ملی امید مقابل حاشیه‌سازی اعضای کادر فنی این تیم نمی‌ایستد و کوچکترین موضع‌گیری ندارد اما در مصاحبه‌هایش طوری وانمود می‌کند که راه برای آمدن کی‌روش به تمرینات تیم امید باز است.

تیم ملی امید به گواه مربیان قبلی این تیم در دوره‌های گذشته به بهترین شکل ممکن مورد حمایت قرار گرفته تا به المپیک ریو صعود کند. رسانه‌ها، مردم، فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک همگی انتظار دارند این تیم را در ریو ببینند. حال آنکه اعضای ایرانی کادر فنی این تیم تا چه حد قدر چنین فرصتی را خواهند دانست موضوعی است که به زودی روشن خواهد شد اما نباید این روزهای حساس را فراموش کرد. روزهایی که اعضای کادر فنی تیم ملی امید می‌تواند بدون وارد شدن در مسایل حاشیه‌ای تمرکزش را تنها به موضوعات فنی تیم ملی امید معطوف کند و البته در راس این تیم حبیب کاشانی به جای سکوت می‌تواند از لاک محافظه‌کاری خود بیرون بیاید. اگر چه در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست اما با توجه به آماده‌سازی تیم ملی امید، کادر فنی لا اقل در مورد هزینه‌هایی که برای این تیم صورت گرفته است، نمی‌تواند دست به بهانه جویی بزند. بنابراین تکلیف ما با این تیم روشن است. امیدها باید به ریو برسند و این آرزوی همه است.

 

حبیب کاشانی علی کفاشیان محمد مایلی کهن محمد خاکپور تیم ملی امید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر