کد خبر: 336659 A

خادم خبر داد:

معاون امور مجلس و هماهنگی استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: بیش از 4 هزار و 400 طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که برای تکمیل آنها بر 80 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،  امیررضا خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش با بیان اینکه متاسفانه برخی از این طرح های نیمه کاره توجیه اقتصادی ندارد و قابل استفاده نیست افزود: تصمیم وزارت براین است تا ساماندهی و تکمیل نشدن طرح های نیمه کاره ورزشی کشور ساخت طرح دیگری آغاز نشود.

معاون وزیر بودجه وزارت ورزش و جوانان را کافی ندانست و گفت: امسال حدود 5 هزار میلیارد ریال بودجه برای این وزارت در نظر گرفته شده است که در حالت خوشبینانه حداکثر 70 درصد آن تا پایان سال تخصیص می یابد که با هزینه های ورزش کشور فاصله زیادی  دارد.

خادم ادامه داد: به دلیل مشکلات مالی موجود، این وزارت سال گذشته تنها حدود 2 میلیون و 500هزار ریال به هر کدام از 13 هزار هیات ورزشی کشور کمک کرده است که این پول کفاف هزینه های جاری آنها را هم نمی کند.

وی ضمن رضایتمندی از عملکرد بانوان در 2 حوزه قهرمانی و همگانی گفت: در مصوبه ای قرار است تا سالن های اختصاصی بانوان تمام وقت در اختیار آنان قرار بگیرد و به منظور سهولت دسترسی بانوان به اماکن ورزشی، مزایده این اماکن در پایین ترین نرخ مورد ارزیابی قرار بگیرد.

امیر خادم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر