کد خبر: 337460 A

ایران مجبور است در قطر به میدان برود؟

یک روزنامه عربستانی مدعی شد که ایران چاره‌ای جز انتخاب قطر به عنوان میزبان بازی‌های نمایندگان خود در لیگ قهرمانان آسیا ندارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت الشرق الأوسط، هر چند فدارسیون فوتبال ایران تاکید کرده است که تنها در ایران به مصاف تیم‌های عربستانی خواهد رفت و بازی در کشور ثالث را انتخاب نمی‌کند و کنفدارسیون فوتبال آسیا هم هنوز به جمع‌بندی لازم درباره تنش بین ایران و عربستان نرسیده است اما رسانه‌های عربستانی مدعی شده‌اند ایران تنها یک گزینه دارد و آن بازی کردن در قطر است.

این روزنامه عربستانی به نقل از یک منبع از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا که نخواست نامش فاش شود، نوشت: ایران نمی‌تواند کشور ازبکستان را به عنوان میزبان پیشنهاد دهد. آنها نمی‌توانند لبنان را پیشنهاد دهند چرا که ورزشگاه‌های این کشور اصلا مناسب نیستند، همچنانکه نمی‌توانند سوریه را پیشنهاد دهند، چرا که فیفا بازی کردن در این کشور را منع کرده است.

در ادامه این خبر آمده است: ایرانی‌ها نمی‌توانند عمان را هم پیشنهاد دهند، چرا که ورزشگاه‌های این کشور هم کیفیت لازم را ندارند. امارات نیز نمی‌تواند به عنوان میزبان انتخاب شود چرا که باشگاه‌های این کشور هم حاضر نیستند که با ایران بازی کنند و تنها یک کشور باقی می‌ماند و آن قطر است و گزینه فرستادن باشگاه‌های ایرانی هم به شرق آسیا برای AFC بسیار سخت است مگر آنکه همه کشورهای عربی موافق این تصمیم باشند.

به گزارش ایلنا، این روزنامه عربستانی در حالی چنین ادعایی را به نقل از یک منبع آگاه مطرح کرده که نام این منبع را منتشر نکرده است. بنابراین اصلا بعید نیست که این اخبار بخشی از سناریوی جنگ روانی سعودی ها است که از هفته گذشته علیه فوتبال ایران کلید خورد.

 

سایت الشرق الأوسط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر