کد خبر: 337530 A

ایلنا: فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) زمان برگزاری مسابقات انتخابی المپیک در کشور ژاپن را اعلام کرد که تیم‌های شرکت کننده خرداد ماه سال آینده برای کسب پنج سهمیه باقی‌مانده آخرین تلاش خود را خواهند کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، آخرین مرحله مسابقات والیبال انتخابی المپیک 2016 ریو از هشتم تا 16 خردادماه به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود. در مسابقات انتخابی المپیک ژاپن 12 تیم حضور دارند که در دو گروه هشت و چهار تیمی به صورت جداگانه برای کسب سهمیه المپیک تلاش می کنند.

تیم ملی والیبال ایران در گروه هشت تیمی با تیم‌های استرالیا، چین، ژاپن (میزبان)، ونزوئلا، کانادا، لهستان و فرانسه برای چهار سهمیه المپیک که به تیم‌های اول تا سوم و بهترین تیم آسیایی تعلق می‌گیرد، مسابقه خواهد داد.

در گروه چهار تیمی نیز تیم‌های مکزیک، شیلی و تیم‌های دوم و سوم منطقه آفریقا برای یک سهمیه که قهرمان این رقابت‌ها خواهد بود، به مصاف یکدیگر می‌روند.

مسابقات والیبال مردان المپیک 2016 برزیل با حضور 12 تیم برگزار می‌شود که تاکنون حضور تیم های آمریکا، ایتالیا، آرژانتین، روسیه، کوبا و برزیل به عنوان میزبان قطعی شده است.

6 سهمیه دیگر المپیک 2016 باقی مانده است که پنج سهمیه در رقابت‌های ژاپن مشخص می‌شود. یک سهمیه نیز به قهرمان مسابقات انتخابی منطقه آفریقا تعلق دارد که این رقابت‌ها از 17 دیماه در کنگو آغاز شده است و 24 دیماه با معرفی قهرمان به پایان می‌رسد.

بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال نیز سال 2016 نیز با حضور 36 تیم در سه سطح از 26 خرداد تا 27 تیرماه سال 95 برگزار می‌شود.

انتخابی المپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر