کد خبر: 345164 A

گزارش اختصاصی ایلنا از شرایط حساس فوتبال ایران

ایلنا: یکی از خبرهایی که این روزها تنور فوتبال را داغ کرده است، به موضوع انتخابات رئیس فدراسیون فوتبال برمی‌گردد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مجمع فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را به سال آینده موکول کند؛ تصمیمی که حاشیه‌های فراوانی را همراه داشت. این بدان معنا بود که علی کفاشیان تا زمانی که انتخابات برگزار می‌شود اختیاردار تشکیلات فوتبال ایران است.

اما همه چیز از اظهار نظر وزیر ورزش شروع شد که در برنامه ورزش و مردم صراحتا گفت: برای فوتبال سرپرست تعیین می‌کنیم؛ این حرف گودرزی با واکنش‌های مثبتی از سوی اهالی فوتبال و فدراسیون فوتبال مواجه نشد.

از مدیر عاملان باشگاه‌ها گرفته تا روسای هیات فوتبال استان‌ها به این تصمیم وزارت ورزش واکنش نشان دادند و در قبال موضع گیری گودرزی، واکنش منفی نشان دادند.

حالا دو حالت کاملا متفاوت وجود دارد؛ اول: این تصمیم که به نوعی دخالت دولت در فوتبال به حساب می‌آید از سوی فیفا تخطی حساب می‌شود و فوتبال ایران را به حالت تعلیق در خواهد آورد.

اما حالت دیگر این است که علی کفاشیان با توجه به اینکه وزارت ورزش از او ناراضی است و میل به ادامه ریاست او ندارد از ادامه فعالیتش انصراف دهد. البته این حالت احتمالی محال است. زیرا این اتفاقات برای کفاشیان مسبوق به سابقه است. موضوع به زمان وزارت عباسی و رقیب تراشی آنها برمی‌گردد. آنجا که برای بیرون راندن کفاشیان از فوتبال دولت وقت از دکتر قریب حمایت کرد. از سویی دیگر می‌توان دو راه را پیش روی فوتبال دید.

راه اول این است که وزارت ورزش طبق همین منوال و به هر قیمتی کفاشیان را کنار بزند حتی اگر قرار است فوتبال ایران تعلیق شود که این بدترین انتخاب ممکن است و فوتبال ایران را در چالش عجیبی قرار خواهد داد.

راه دوم این است که وزارت ورزش از موضع خود کوتاه بیاید. اما با شناختی که از روحیه گودرزی وجود دارد بعید است که او و معاون خبرسازش، نصراله سجادی دست به عقب نشینی بزنند.

حالا همه چیز حکایت از مناقشه شدید میان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش دارد. آنجا که نه علی کفاشیان و نه محمود گودرزی قصد ندارند از موضع خود عقب نشینی کنند. به نظر می‌رسد این مناقشه در نهایت با دخالت مقام‌های بالادستی وزیر ورزش حل و فصل شود. چه پیش از این نیز در خصوص ماجرای تمدید قرارداد با کارلوس کی‌روش گفته می شد که پای دستور مقام‌های بلندپایه کشور در بین است. وقتی گودرزی در ابتدای کار سخت مخالف کی‌روش بود اما ناگهان به تمدید قرارداد با این مربی پرتغالی رضایت داد.

انتخابات رئیس فدراسیون علی کفاشیان فوتبال فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر