کد خبر: 345361 A

از بازگشت به لیگ ایران پشیمانم

ایلنا: وحید هاشمیان می‌گوید از بازگشت به لیگ ایران در سال‌های پایانی فوتبالش پشیمان است و همچنین عنوان کرد که برنامه دارد چند سال آینده به فوتبال ایران بازگردد و از تجارب خود در آلمان برای پیشرفت فوتبال در کشور خود استفاده کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت اتحادیه فوتبال آلمان، بوخوم در حساس‌ترین دیدار فصل خود باید چهارشنبه این هفته با بایرن مونیخ دیدار کند؛ دیداری که برای بوخومی‌ها بسیار تعیین کننده است و آن‌ها در صورت برتری به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها راه خواهند یافت.

این بازی برای وحید هاشمیان که در بایرن مونیخ و بوخوم بازی کرده حس دوگانه‌ای نسبت به آن دارد نیز بسیار جالب است. به همین خاطر سایت فدراسیون فوتبال آلمان با لژیونر سابق فوتبال ایران در همین رابطه مصاحبه‌ای انجام داده است.

وحید هاشمیان درباره تقابل بوخوم و بایرن مونیخ در جام حذفی گفت: در این جام فوق العاده امکان رخ دادن هر چیزی است و هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد و به همین خاطر شاید بوخوم بتواند شگفتی‌سازی کند و راهی مرحله بعد شود. این یک موقعیت واقعا سختی برای من است. من بهترین دوران فوتبالم را در بوخوم سپری کردم و با این تیم توانستیم بهترین فصل خود را در بوندسلیگا را تجربه کنیم و سهمیه یوفا را کسب کنیم. من در تیم نویروور بسیار راحت بودم و شرایط خیلی خوبی داشتم. در ادامه خیلی خوشحالم که در کارنامه فوتبالی‌ام حضور در بایرن مونیخ را در کارنامه دارم. بایرن آن زمان مهاجمان زیادی داشت و نتوانستم با ماکای، پیزارو و سانتاکروز رقابت کنم. با این حال خیلی خوشحالم که در بایرن مونیخ بازی کردم و این را یک افتخار برای خودم می‌دانم.

هاشمیان در پاسخ به این سوال که دوست دارد چه تیمی راهی مرحله بعد شود، گفت: چه بوخوم پیروز شود و چه بایرن مونیخ به مرحله بعد برود، برایم فرقی نمی‌کند ولی چیزی که واضح است، این که بایرن مونیخ تیم بسیار قدرتمندی است و مهاجمان قوی‌ای دارد و فکر می‌کنم این بهترین فرصت برای بوخوم است تا خودش را با یکی از بهترین تیم‌های جهان مقایسه کند. جام حذفی جام شگفتی‌هاست و همیشه اتفاقاتی رخ می‌دهد که شما انتظارش را ندارید. به همین خاطر نمی‌توانید بایرن مونیخ را از پیش برنده بدانید و به نظر من باید تا پایان مسابقه منتظر بمانید. من هم برای بوخوم و هم برای بایرن مونیخ بازی کرده‌ام و خاطرات خوبی از این جام دارم. خیلی حیف است که نتوانستم قهرمانی در این جام را تجربه کنم ولی در کل اتفاقات خیلی خوبی برای من در جام حذفی آلمان رخ داده است.

لژیونر سابق فوتبال ایران در ادامه مصاحبه خود گفت: من با نویروور خاطرات بسیار خوبی داشتم و در بایرن مونیخ نیز زیر نظر فیلیکس ماگات کار کردم. این دو مربی خیلی با هم تفاوت داشتند و به همین خاطر تجربه خوبی از کار با آن‌ها دارم. من در هامبورگ و هانوفر نیز تمرین‌های سخت و فشرده‌ای داشتم تا بتوانم در آلمان بازی کنم. به عنوان یک آسیایی به کارنامه‌ام افتخار می‌کنم و فکر می‌کنم نماینده خوبی برای کشورم بودم. در سال دومی که به بوخوم پیوستم 34 سال سن داشتم و طبیعی بود که دیگر مانند گذشته نتوانم کار کنم و بعد از قراردادم به ایران بازگشتم. هرچند تصمیمم برای بازگشت به فوتبال ایران از لحاظ فوتبالی کمکم کرد اما از این تصمیم خوشحال نیستم. شاید بهتر بود در آلمان می‌ماندم و در سال‌های پایانی فوتبالم به لیگ ایران نمی‌آمدم. به این دلیل از آمدنم به ایران پشیمانم که انتظارات از من خیلی بالا بود و نتوانستم آن انتظارات را برآورده کنم. به همین خاطر خیلی از این تصمیم خوشحال نیستم.

مهاجم گلزن سابق تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به اینکه در حال حاضر به چه کاری مشغول است، گفت: من همراه خانواده‌ام در شهر هامبورگ زندگی می‌کنم و گواهی نامه مربی‌گری B و A را دقیقا یک سال پیش کسب کردم و تمرین‌های مربی‌گری را نیز پشت سر گذاشتم. اکنون به دنبال پیدا کردن تیمی برای مربی‌گری هستم که البته آسان نیست زیرا رقابت در آلمان بسیار سخت است. من دو تیم را در اوبرلیگا مربی‌گری کردم و آزمون‌های مربی‌گری را پشت سر گذاشتم. خیلی خوب می‌شود اگر بتوانم گام بعدی را بردارم و هدایت یک تیم را بر عهده بگیرم.

هاشمیان در پایان درباره اهداف آینده خود گفت: برنامه‌ام این است که تا چند سال آینده به ایران بازگردم. فوتبال هنوز در ایران قابل مقایسه با آلمان نیست. می‌خواهم در آلمان چیزهای زیادی یاد بگیرم و تجربه کسب کنم و بتوانم تجربه‌ام را به ایران بیاورم و آنجا به کار ببندم. این اهداف بلندمدت من است. در حال حاضر همان طور که گفتم به دنبال پیدا کردن تیمی برای مربی‌گری در آلمان هستم.

 

بایرن مونیخ وحید هاشمیان بوخوم آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر