کد خبر: 352883 A

چرا پرسپولیس به خواسته مدیران تراکتورسازی تن داد؟

ایلنا: با اعلام مدیرکل حراست وزارت ورزش، 30 درصد از سکوهای ورشگاه آزادی در بازی فردای پرسپولیس و تراکتورسازی به هواداران تیم میهمان رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی در شرایطی باید در یکی از مهم‌ترین بازیهای این هفته لیگ فردا در ورزشگاه آزادی به مصاف هم بروند که از چند روز پیش، میزان اختصاص داده شده از سکوهای ورزشگاه به هواداران تیم میهمان، محل بحث و جدل دو باشگاه بوده است.

بحثی که البته طبق اعلام رضا حسنی‌خو مدیرکل حراست ورزش مبنی بر اختصاص 30 درصد از گنجایش ورزشگاه به هواداران تراکتورسازی، با برتری باشگاه تبریزی در این زمینه خاتمه یافت.

مدیرکل حراست وزارت ورزش البته در شرایطی این خبر را اعلام کرده است که طبق قانون هواداران تیم میهمان تنها حق استفاده از 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه را در بازی‌های بیرون از خانه تیم خود دارند و اختصاص 20 درصد اضافه به هوادران تراکتورسازی، جدا از تخلف، اجحاف در حق هواداران پرشور پرسپولیس است. هوادارانی که این روزها بیش از هر زمان دیگر در چند سال اخیر، با حضور در ورزشگاه از تیم خود حمایت می‌کنند.

نکته جالب توجه در این زمینه این است که باشگاه پرسپولیس در شرایطی به خواسته باشگاه تراکتورسازی و وزارت ورزش تن داده است که هواداران این تیم  در بازیهای بیرون از خانه سرخپوشان، در سالیان اخیر همواره تنها فقط حق استفاده از 10 درصد ورزشگاه ها را داشته‌اند و حتی در بعضی از شهرها مانند اصفهان، بخش اختصاص داده شده به هواداران پرسپولیس، در جایگاه‌های نامناسب ورزشگاه بوده است.

البته باشگاه تراکتورسازی، پیش از این نیز در خصوص به راه انداختن جنگ روانی بر سر افزایش ظرفیت جایگاه هوادارانش در استادیوم آزادی، کارنامه قابل دفاعی ندارد. اما باید دید مدیران باشگاه پرسپولیس بر چه اساسی به این خواسته غیرقانونی مسئولان باشگاه تراکتورسازی تن داده‌اند؟

 

پرسپولیس تراکتورسازی تبریز هواداران پرسپولیس پرسپولیس و تراکتورسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر