کد خبر: 356158 A

سرمربی بانوی‌پیر از نحوه شکست تیمش در خانه بایرن‌مونیخ ابراز تأسف و در عین حال تأکید کرد که تیمش باید این باخت را به دست فراموشی بسپارد و خود را برای دربی تورین آماده کند.

به گزارش ایلنا، ماسیمیلیانو آلگری پس از شکست عجیب تیمش در خانه بایرن‌مونیخ که در آن برد 2 بر صفر را با شکست 4 بر 2 در پایان وقت‌های اضافی عوض کرد، اذعان داشت که تیمش بیش از اندازه عقب کشید و همین موضوع یکی از دلایل باخت بانوی پیر بوده است.

آلگری پس از حذف تیمش از گردونه رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به شبکه مدیاست پرمیوم ایتالیا گفت: حذف شدن از گردونه رقابت‌ها پس از ارائه چنین عملکردی آن هم برابر تیمی پرستاره مانند بایرن‌مونیخ واقعاً شرم‌آور است. فوتبال حیرت‌آور است. یک دقیقه به پایان نیمه اول خوان کوادرادو می‌توانست نتیجه را سه بر صفر کند. آلوارو موراتا موقعیت‌های مهمی داشت و استفان لیشت‌اشتاینر هم می‌توانست یک گل حیاتی بزند. ماریو ماندزوکیچ هم در وقت‌های اضافی بعد از آنکه نتیجه 4 بر2 شد، می‌توانست یکی از گل‌ها را جبران کند. شکست دادن بایرن‌مونیخ در خانه‌اش در یک نیمه آن هم با نتیجه 2 بر صفر کار آسانی نبود. یوونتوس با شخصیت بازی کرد و در دو موقعیت پایانی باید بازی را بهتر کنترل می‌کرد. مهمتر از همه این‌ها، صحنه گل اول بود که ما باید توپ را به بیرون می‌زدیم.

یوونتوسی‌ها معتقد بودند گل دوم آلوارو موراتا که داور آن را آفساید اعلام کرد، درست بوده است اما آلگری اعتراف کرد حرف زدن درباره اشتباهات داوری فایده ندارد. او تأکید کرد: حرف زدن درباره داوران هیچ فایده‌ای ندارد. من فقط به تیمم تبریک می‌گویم. این بازی برای ما محک خوبی بود. با اینکه تعداد زیادی از بازیکنان‌مان را در اختیار نداشتیم و با سیستمی کاملاً جدید بازی می‌کردیم، توانستیم پابه‌پای یکی از بخت‌های قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، بازی کنیم. باعث تأسف است. ما ناراحتیم اما باید این باخت را فراموش کنیم چون شنبه در تورین یک بازی مهم در دربی داریم و پس از آن وقفه بازی‌های ملی به ما اجازه خواهد داد، تعدادی از بازیکنان مصدوم‌مان را به تمرینات برگردانیم.

آلگری درباره تعویض‌هایش در این بازی، به خصوص بیرون آوردن آلوارو موراتا - بهترین بازیکن میدان - برای به میدان فرستادن ماریو ماندزوکیچ که باعث بر هم خوردن تعادل بازی شد، اظهار داشت: من ماندزوکیچ را به میدان فرستادم چون پرانرژی وسرحال بود و می‌توانست حفظ توپ کند. فکر می‌کردم که دو مدافع کوتاه قامت بایرن‌مونیخ نمی‌توانند او را کنترل کنند. متأسفانه ماندزوکیچ بیش از اندازه عقب کشید و دو مدافع میانی بایرن‌مونیخ هم جلو کشیدند. ما باید بهتر از این‌ها قدر فرصت‌های گلزنی خودمان را می‌دانستیم. از دقیقه 70 به بعد یوونتوس انسجام بازی‌اش را از دست داد.

گل آخر بایرن‌مونیخ را کینگسلی کومان، بازیکنی که یوونتوس او را برای دو سال به باواریایی‌ها قرض داده است به ثمر رساند. آلگری درباره این بازیکن فرانسوی گفت: او بازی خوبی انجام داد و در صحنه گلی که به ثمر رساند هم فضای کافی برای حرکت به دست آورد. کومان واقعاً دارد پیشرفت می‌کند و کارش در آلمان خوب است چون او در تیمی بازی می‌کند که یک سر و گردن از رقبایش بالاتر است و به همین دلیل فرصت کافی برای نشان دادن کیفیت بازی‌اش دارد.

 

آلمان بازی بایرن مونیخ فوتبال لیگ قهرمانان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر