کد خبر: 358967 A

ایلنا: رئیس ایفمارک ایران اعلام کرد که برای فصل آینده مربیان تیم‌ها تحت معاینات پزشکی قرار می‌گیرند.

به گزارش ایلنا، دکتر زهره هراتیان در جمع خبرنگاران درباره انجام معاینات پیش از فصل مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: تست‌های پزشکی بازیکنان که طبق روال قبلی انجام می‌گیرد. درباره مربیان هم امسال طبق تحقیقاتی که انجام دادیم مشخص شد انجام معاینات پزشکی برای کادر فنی تیم‌ها الزامی است. برای پزشکان تیم‌ها نیز کلاس‌هایی را برگزار می‌کنیم.

وی درباره شایعه مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر توسط  تعدادی از بازیکنان گفت: پیگیری این‌گونه مسائل بر عهده ما نیست، بلکه چند ارگان دیگر در مورد این مسائل تصمیم‌گیری می‌کنند. برای فصل آینده قرار است قبل از اینکه لیگ جدید شروع شود جلسه‌ای را با مسئولان فدراسیون برگزار کرده و به جمع‌بندی برسیم که چه راهکاری را می‌توانیم برای این موضوع در نظر بگیریم.

رئیس ایفمارک ایران همچنین افزود: قرار شد رئیس کمیته پزشکی فیفا که معمولاً برای افتتاحیه‌ها جایی نمی‌رود، ششم اردیبهشت برای افتتاح مرکز پزشکی فوتبال ایران به تهران بیاید.

هراتیان درباره کمک 500 هزار دلاری ایفمارک به مرکز پزشکی ایران نیز یادآور شد: قرار است معادل این مبلغ به ایفمارک ایران تجهزات پزشکی داده شود که در حال حاضر 70 درصد این تجهیزات در مونیخ آلمان است و قرار است به ایران ارسال شود.

وی در پایان در مورد اینکه گفته می‌شد تست‌های برخی بازیکنان از جمله سه بازیکن پرسپولیس مثبت بوده است، خاطرنشان کرد: تا این لحظه تست هیچ بازیکن لیگ برتری مثبت اعلام نشده است. چند وقت پیش شایعه‌ای در فضای مجازی مبنی بر دوپینگ بازیکنان پرسپولیس مطرح شده بود که هم توسط ما و هم توسط مسئولان این باشگاه تکذیب شد.

 

فدراسیون فوتبال زهره هراتیان ایفمارک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر