کد خبر: 359034 A

عدم کسب دو سهمیه در کشتی فرنگی شوک بزرگی بود

ایلنا: رییس کمیته ملی المپیک بیا‌ن‌ کرد: عدم کسب دو سهمیه در کشتی فرنگی شوک بزرگی بود که کادرفنی و فدراسیون تصور نمی‌کرد‌ند که ما نتوانیم توسط حمید سوریان موفق به کسب سهمیه شویم.

به گزارش ایلنا، کیومرث هاشمی در جریان بازدید از اردوهای تیم‌های ملی ریکرو و کامپوند در سایت تیر‌و‌کمان، افزود: امسال سه رویداد مهم بازی‌های المپیک ریو ، بازی‌های ساحلی و المپیک زمستانی را پیش‌رو داریم که اصلی‌ترین کار برای ما بازی‌های المپیک ریو است. تمام تلاشمان بر این است با حمایت از رشته‌ها‌یی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند بتوانیم از آنها در کسب سهمیه بیشتر حمایت‌های لازم را به عمل آوریم.

رییس کمیته ملی المپیک در ادامه خاطر‌ نشان کرد: به خاطر حساسیت المپیک، در تعطیلات نوروز اولین بازدید خود را از رشته‌ها‌ی تکواندو، قایقرانی، تیراندازی ، کشتی آزاد و فرنگی به عمل آوردیم که نتایج راضی کننده بود. تمام تلاش ما بر این است که پس از بازدید از تمامی اردوها در نهایت ترکیب نهایی اعزامی به المپیک ریو را مشخص کنیم تا با قدرت بیشتری در المپیک حضور پیدا کنند.

وی در‌ رابطه با وضعیت بوکس نیز عنوان کرد: بوکس بر اساس پیش‌بینی که رییس فدراسیون در خصوص کسب سهمیه المپیک در این رشته داشت، هنوز نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند. حتی سپهوند که می‌توانست سهمیه را کسب کند نمی دانم به چه علتی موفق به کسب سهمیه المپیک نشد. امیدوارم در آخرین فرصتی که در ر‌قا‌بت‌های انتخابی در باکوی آذربایجان خواهند داشت بتوانیم در بوکس نیز سهمیه بیشتری را کسب کنیم و از فرصت باقی‌ مانده به خوبی استفاده کنند. تمام تلاش ما بر این است که با حمایت و پشتیبانی از رشته‌ها‌ی مختلف بتوانیم شرایط خوبی را برای تیم‌های المپیکی فراهم کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک در‌ رابطه با وضعیت کشتی نیز بیا‌ن‌ کرد: عدم کسب دو سهمیه در کشتی فرنگی شوک بزرگی بود که کادرفنی و فدراسیون تصور نمی‌کرد‌ند که ما نتوانیم توسط حمید سوریان موفق به کسب سهمیه شویم. به‌ هر‌ حال ما باید قبول کنیم محمد بنا زمانی به کادرفنی کشتی فرنگی ملحق شد که ما یک فرصت از قبل را از دست داده بودیم و نیاز به فرصت بیشتری داشتیم. به‌ هر‌ حال در کشتی فرنگی ما دو رویداد دیگری در اردیبهشت ماه و خرداد ماه برای کسب سهمیه المپیک داریم که امیدواریم بتوانیم دو سهمیه باقی‌ مانده در کشتی فرنگی را کسب کنیم و با کاروان کاملی در کشتی آزاد و فرنگی عازم المپیک ریو شویم.

وی همچنین در خصوص وضعیت رشته تیر‌و‌کمان برای کسب سهمیه تیمی المپیک در مسابقات آنتالیای ترکیه گفت: ما در حال‌ حاضر یک سهمیه انفرادی در تیر‌و‌کمان توسط زهرا نعمتی را کسب کرده‌ایم و امیدورام که در بخش تیمی نیز این سهمیه در ترکیه کسب شود. ضمن این که در د‌و‌و‌مید‌ا‌نی نیز اعتقاد دارم ما امکان کسب سهمیه بیشتری داریم و این فرصت وجود دارد بتوانیم تعداد سهمیه های خود را از شش سهمیه بیشتر کنیم.

هاشمی در خصوص تکواندو نیز خاطر‌ نشان کرد: در تکواندو در بخش آقایان سهمیه ما کامل شده است و در بخش بانوان امیدوار به کسب سهمیه توسط علیزاده و خدابنده هستیم که امیدوارم توسط این دو ورزشکار در بخش تکواندوی بانوان نیز این سهمیه را کسب کنیم. در خصوص شمشیربازی نیز باید بگویم که مسئولان فدراسیون امید زیادی برای کسب سهمیه المپیک در بخش بانوان دارند هر چند در حال‌ حاضر دو سهمیه در این رشته کسب کرده‌ایم و با نتایج خوبی که عابدینی در مسابقات از خود ارائه داد به نظر می‌رسد شرایط خوبی را در شمشیربازی داشته باشیم.

رییس کمیته ملی المپیک درباره قایقرانی نیز توضیح داد: رشته قایقرانی از نظر کسب سهمیه المپیک نسبت به دوره قبل عقب‌تر است و این امید وجود دارد که در کره جنوبی که آخرین فرصت کسب سهمیه المپیک است ما بتوانیم این سهمیه را کسب کنیم و همچنین در بخش رویینگ با کسب این سهمیه این عقب ماندگی را جبران کنیم.

هاشمی در خصوص جودو نیز تاکید کرد: در جودو ما مسابقات متعددی داریم و در حال‌ حاضر وضعیت خوبی در این رشته وجود دارد. ضمن این که رشته جودو تا خردادماه چند مسابقه دارد که می‌تواند امتیاز لازم را برای حضور در المپیک کسب کند. در بخش تنیس روی میز نیز ما دو رویداد مهم داریم که امکان کسب سهمیه المپیک در این رشته نیز در مسابقات هنگ کنگ وجود دارد. در والیبال هم این امیدواری وجود دارد که ما بتوانیم اولین سهمیه تیمی توسط والیبال را کسب کنیم. البته با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی که والیبال دارد با حضور سرمربی جدید این امیدواری ایجاد شده که بتوانیم سهمیه تیمی را در رشته والیبال به دست آوریم.

وی در خصوص بودجه سال 94 و این که آیا تمامی فدراسیونها بودجه خود را در سال 94 دریافت کرده‌اند یا خیر؟ خاطر‌ نشان کرد: با همکاری که با سازمان مدیریت و بر‌نامه‌ریزی و شخص آقای نوبخت داشتیم و دستوری که رییس جمهور برای حمایت از ورزشکاران المپیکی داده بود، ما طی جلسه‌ای که در اواخر سال داشتیم، توانستیم بودجه ورزش را به صورت کامل دریافت کنیم و اکثر فدراسیون‌هایی که بودجه خود را تا به حال دریافت نکرده اند در فروردین و اردیبهشت بودجه آنها پرداخت خواهد شد. ما حتی سعی کردیم به رشته‌ها‌یی مثل بدمینتون و شمشیربازی نیز نگاه ویژه‌ ای داشته باشیم و بودجه آنها را 100 درصد پرداخت کنیم. در بودجه پرداختی تاکنون رشته‌ها‌ی غیر المپیکی 80 درصد و المپیکی‌ها 100 درصد از بودجه خود را دریافت کرده‌اند.

رییس کمیته ملی المپیک در رابطه با بودجه سال 95 نیز گفت: با توجه به این که سه رویداد مهم را امسال پیش‌رو داریم این امیدواری را داریم که دولت حمایت ویژه‌ ای همانند سال 94 از ورزش کشور و به ویژه‌ از رشته‌ها‌ی المپیکی داشته باشد تا ما بتوانیم بدون هیچ دغدغه‌ای اردوها را برگزار کنیم و تیم‌ها را راهی المپیک کنیم. نگاه ما به بودجه سال 95، 113 میلیارد تومان شامل المپیک و پارالمپیک است و از دولت درخواست کردیم که این بودجه را امسال به ورزش اختصاص دهند. البته رقم دیده شده هم اکنون 61 میلیارد تومان برای کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و هزینه‌های جاری است که امیدوارم دولت با درخواست بودجه ما موافقت کند و 113 میلیارد را به ورزش اختصاص دهد تا مشکل خاصی در ورزش کشور نداشته باشیم.

هاشمی در‌ رابطه با اولین زمان واریز بودجه توسط دولت افزود: پیش‌بینی ما بر این است که اردیبهشت ماه این بودجه واریز شود که اگر مبنای بودجه بر اساس درخواست ما بود سعی می‌کنیم که این بودجه در اختیار تمامی رشته‌ها‌ قرار بگیرد ، ولی اگر مبنای بودجه کم بود تلاش خواهیم کرد آن را طوری مدیریت کنیم که بیشتر رشته‌ها‌ی المپیکی و مدال آور را تحت حمایت و پوشش قرار دهیم. به‌ هر‌ حال از دولت و شخص آقای نوبخت تشکر می‌کنم که تا به امروز مساعدت لازم را انجام داده‌اند و توانسته اند در جهت رفع مشکل بودجه ما را حمایت کنند.

وی در پایان در خصوص مشخص شدن وضعیت سرپرست خزانه دار و کمیته ملی المپیک گفت: در حال‌ حاضر تمرکز ما بیشتر روی المپیک است و سعی می‌کنیم روی این مسائل زیاد تمرکز نکنیم تا بتوانیم تیم‌ها را با شرایط ممکن راهی المپیک کنیم.

 

المپیک تیم ملی کشتی فرنگی کیومرث هاشمی کمیته ملی المپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر