کد خبر: 359054 A

هر زمان اساسنامه قانونی شد انتخابات برگزار می‌شود

ایلنا: رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد که سرمربی تیم ملی به دلیل فراهم نبودن امکانات قصد ندارد به کار خود ادامه بدهد.

علی کفاشیان در خصوص جلسه‌ای که امروز با مدیران آل‌اشپورت و کی‌روش داشت، گفت: در این جلسه از زحمات چند ساله آنها تشکر کردیم و در آینده هم از آنها استفاده می‌کنیم. جلسه با کی‌روش هم 4 و نیم ساعت به طول انجامید و او بعد از قرعه‌کشی مرحله بعدی انتخابی جام جهانی کار دارد. تیم ملی باید در شش تیم مرحله بعدی جزو دو تیم اول باشد، اما در جلسه که صحبت کردیم کی‌روش گفت که با این شرایط حاضر به ادامه همکاری نیست. او می‌گوید کار کردن در تیم ملی نیازمند یکسری امکانات و خواسته‌هاست که ما باید این خواسته‌ها را برآورده کنیم.

وی ادامه داد: در این جلسه همانند جلسات قبل کی‌روش در خصوص مسائل مربوط به تیم ملی از قبیل اردوها، پاداش‌ها، حقوق‌ها و ... گلایه‌هایی داشت و همچنان خواستار این است که شرایط تغییر کند اما با توجه به بودجه‌ای که برای امسال ما در نظر گرفته شده به کی‌روش گفتم شاید نتوانیم آنطور که باید خواسته‌های او را برآورده کنیم.

کفاشیان تصریح کرد: تاکید می‌کنم اولویت ما تیم ملی است و من به کی‌روش قول دادم هر کاری از دستم برآید برای فراهم کردن امکانات و خواسته‌های او انجام دهم اما کی‌روش از من تضمین می‌خواست که واقعا ما نمی‌توانیم تضمین دهیم. او هم تاکید داشت اگر این امکان برای او فراهم نشود نمی‌تواند کارش را در تیم ملی ادامه دهد. به کی‌روش گفتم در این مورد من و شما نمی‌توانیم تصمیم نهایی بگیریم از این رو قرار شد او نیز در جلسه‌ای که در هیئت رئیسه خواهیم داشت شرکت کرده و صحبت‌ها را در آنجا مطرح کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: خوشبختانه در جلسه هیئت رئیسه دو کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال هم هستند و صحبت‌های کی‌روش را نیز خواهند شنید و می‌توانیم تصمیمات خوبی در آن جلسه بگیریم. آنچه مسلم است ماندن کی‌روش به نفع فوتبال ایران  است. او تیم ملی را تا اینجای کار خیلی خوب آماده کرده و می‌تواند با برنامه‌ریزی خوب راه صعود به جام جهانی برای تیم ملی را هموار کند. اتفاقا کی‌روش برنامه یک ساله آماده کرده و حتی قبول کرد در مراسم قرعه‌کشی مقدماتی جام جهانی شرکت کند.

کفاشیان در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی افراد همانند ذوالفقارنسب بر این اعتقادند که کی‌روش با این کارهایی که انجام می‌دهد به دنبال امتیاز گرفتن از فدراسیون فوتبال است یا اهداف دیگری را دنبال می‌کند، گفت: من چیزهایی که شما می‌گویید را نشنیده‌ام. به من چه که دیگران چه گفته‌اند.

وی درباره اینکه آیا پس از تغییراتی که در اساسنامه بوجود خواهد آمد او نامزد ریاست فدراسیون خواهد شد، خاطرنشان کرد: خیر؛ من کاندیدا نشده‌ام و در حال حاضر افراد دیگری برای ریاست فدراسیون کاندید شده‌اند. منتظریم دولت اساسنامه فدراسیون فوتبال را به رسمیت بشناسد.

رئیس فدراسیون فوتبال  درباره اینکه تا اساسنامه به تصویب دولت نرسد انتخابات برگزار نخواهد شد گفت: وزارت ورزش و سازمان بازرسی اعلام کردند که اساسنامه مصوبه دولت را ندارد و به این شکل نمی‌توان انتخابات را برگزار کرد. هر زمان که مصوبه دولت آمد و اساسنامه ما قانونی شد انتخابات با 4 کاندیدایی که ثبت‌نام کرده‌اند برگزار می‌شود. 

کفاشیان در خصوص اینکه گویا افشین پیروانی از مدیریت ورزشی تیم ملی استعفا کرده است، اظهار داشت: او چند بار خداحافظی کرده اما باز هم به کارش ادامه داده است.

وی در واکنش به این مسئله که چرا پیروانی در برنامه 90 با ادبیات مناسبی با دبیرکل فدراسیون فوتبال صحبت نکرد، گفت: پیروانی نظر خودش را داد و اسدی هم نظراتش را گفت. از زمانی که ما به فدراسیون فوتبال آمده‌ایم همه نظراتشان را آزادانه بیان می‌کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که اسدی در برنامه 90 به فردوسی‌پور می‌گفت، مهندس؛ عنوان کرد: خب به من چه؟!

او درباره انتخاب عمان به عنوان میزبان بازی نمایندگان ایران با نمایندگان عربستان اظهار کرد: این مراحل انجام شده و زمان آن هم مشخص است و برای انجام بازی‌ها به عمان می‌رویم.

کفاشیان همچنین درباره اینکه گفته می‌شود هزینه برگزاری هر بازی در عمان حدود 800 میلیون تومان است گفت: فکر نمی‌کنم اینقدر باشد. ما صحبت کرده‌ایم و قرار است ارزان‌تر تمام شود.

رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه هنوز درباره محل میزبانی بازی‌های ایران و عربستان در صورت هم‌گروهی در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 تصمیم‌گیری نشده، افزود: فیفا در این باره تصمیم می‌گیرد اما ما خواستار برگزاری بازی‌ها در ایران هستیم. طبق اساسنامه فیفا و AFC دخالت سیاست در ورزش درست نیست و اگر این طور است اساسنامه را تغییر بدهند.

 

تیم ملی فوتبال علی کفاشیان فدراسیون فوتبال کارلوس کی روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر