کد خبر: 359725 A

تکواندوی جام ریاست فدراسیون جهانی ــ بن؛

مهدی خدابخشی با 3 پیروزی و یک باخت به مدال برنز جام ریاست فدراسیون جهانی در آلمان رسید.

به گزارش ایلنا، دومین روز از مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان به‌میزبانی شهر «بن» آلمان در حال برگزاری است که مهدی خدابخشی تکواندوکار وزن هفتم کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها در راند طلایی نتیجه را به «دنیل راس گومز» از اسپانیا واگذار کرد و به مدال برنز این دوره از مسابقات دست یافت.

تکواندوکار وزن 87ــکیلوگرم کشورمان در اولین مبارزه خود در این مسابقات برابر «مالسکف» از روسیه با نتیجه 3 بر 2 به برتری دست یافت، سپس در گام دوم «مهمت ساری» از ترکیه را 2 بر صفر از پیش رو برداشت و در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز رودرروی «یاسین ترابلسی» از تونس، قهرمان و نایب‌قهرمان بازی‌های آفریقا و دارنده سهمیه المپیک ریو2016 در سنگین‌وزن قرار گرفت و توانست با نتیجه یک بر صفر برنده شود.

خدابخشی در این رقابت‌ها در یک وزن بالاتر از وزن تخصصی‌اش مبارزه کرد و با کسب مدال برنز 7.2 امتیاز به اندوخته‌هایش در رنکینگ المپیک اضافه کرد.

در این وزن نماینده اسپانیا (حریف خدابخشی) به مدال طلا رسید، تکواندوکار نروژ دوم شد و ایران و صربستان بر سکوی سوم ایستادند.

سجاد مردانی آخرین نماینده ایران در این مسابقات نیز روز یکشنبه (22 فروردین ماه) در وزن 87+ کیلوگرم به مصاف رقبایش خواهد رفت.

هدایت تیم ملی تکواندوی کشورمان در این‌ پیکارها به‌ عهده بیژن مقانلو به‌عنوان سرمربی و مهرداد یوسفی به‌عنوان مربی است.

تورنمنت جام ریاست فدراسیون جهانی G2 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به‌ترتیب 20، 12 و 7.2 امتیاز تعلق می‌گیرد.

مهدی خدابخشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر