کد خبر: 361635 A

این دربی هم مثل بازی رفت جذاب می‌شود

ایلنا: سرمربی استقلال گفت: عزم خود را جزم کردیم تا هر سه امتیاز را بگریم واگر می خواهیم قهرمان شویم این 3 امتیاز خیلی مهم است.

به گزارش ایلنا، پرویز مظلومی در نشست خبری پیش از دربی 82 اظهار داشت: در خصوص دربی حرف زیاد است چون حساسیت زیادی بین هواداران دو تیم است و دیدید که در اغلب بازی ها در نیمه اول نمی شود زیاد کار تاکتیکی کرد. در نیمه دوم بازیکنان آرامش می گیرد و کار تاکتیکی می کند. ما در تدارک هستیم که بازیکنان را آماده کنیم و عزم خود را جزم کردیم تا هر سه امتیاز را بگریم واگر می خواهیم قهرمان شویم این 3 امتیاز خیلی مهم است.

وی افزود: می‌خواهیم به پشتوانه هوادارانمان پرسپولیس را شکست دهیم و کاملا بازیکنان من آگاه هستند که پرسپولیس چه نقاظ ضعف و قوتی دارد و می‌تواند برنده شود.

مظلومی در خصوص اینکه آیا بازی سپاهان می‌تواند درنتیجه دربی تاثیرگذار باشد یا خیر گفت: هواداران استقلال نگران نباشند ما در بازی با سپاهان مدام به فکر دربی بودیم و مطمئن باشید نه ما را می‌توان با پرسپولیس قیاس کرد و نه آنها را با ما.

وی درباره اینکه آیا قهرمان لیگ از دل دربی فردا درمی‌آید یا نه گفت: من موافق این مساله نیستم به نظر من برنده بازی فردا شانس بیشتری برای قهرمانی دارد به هر حال بازی دور رفت خیلی حساس نبود چون امتیازات ما از حریف بیشتر بود اما الان هم امتیاز هستیم و همین مساله بازی را حساس‌تر کرده است اما به هر حال 12 امتیاز دیگر تا پایان لیگ مانده و به نظرم راه برنده بازی فردا برای قهرمان شدن هموارتر خواهد بود البته تیم هایی مثل استقلال خوزستان بالای ما است و تیم‌هایی مثل تراکتورسازی ذوب آهن و نفت تهران هم عزم خود را جزم کرده‌اند تا به صدر جدول برسند.

مظلومی درباره اینکه با توجه به حساسیت بازی دو تیم فردا امکان دارد که تیمشان را محتاط به زمین بفرستند اظهار داشت: به جرات می‌توانم بگویم که من از دربی اصلا نمی‌ترسم و تیمم را با ترس به زمین نمی‌فرستم احتیاط در دستور کار ما نیست اما گاهی مثل بازی دور رفت حریف به آب و آتش می‌زند و تیم ما مجبور است عقب بنشیند هر چند که عده‌ای فکر می‌کردند من تیم را به عقب کشیدم. در تمام دربی‌هایی که من به عنوان مربی حضور داشتم بازی صفر - صفر نداشتیم و همیشه در دربی گل زده‌ایم و این نشان می دهد که ما به دنبال تهاجم هستیم. مگر می‌شود دربی نتیجه صفر- صفر داشته باشد؟ این مساله نشان دهنده این است که ما هجومی بازی می‌کنیم و گل می زنیم. پرسپولیس اما در دور رفت فشار زیادی روی دروازه ما آورد و در ثانیه‌های آخری وقت اضافی اضافه به ما گل زد اما باید بگویم که احتیاط در دستور کار ما نیست. اما به هر حال گاهی یک بازیکن جوان در زمین است و شرایط به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد اما چیزی که ما می‌خواهیم این است که هر هواداری که به استادیوم می‌اید گل ببیند و از بازی لذت ببرد. من فکر می‌کنم دربی فردا هم همانند دربی رفت باشد.

خبرنگاری از پرویز مظلومی پرسید که نقطه ضعف تیم استقلال کجاست است که سرمربی استقلال پاسخ داد: اجازه بدهید در این مورد صحبتی نکنم من نمی‌توانم در خصوص نقاط ضعف تیم خود و حریف حرف بزنم.

مظلومی در پاسخ به این سوال که فکر نمکی‌کنید در صورت عدم نتیجه‌گیری در دربی انتقادات از شما بیشتر شود گفت: متاسفانه ما اول فصل یک اشتباه کردیم و آن هم این بود که همه امتیازات را گرفتیم و به همین دلیل توقعات از تیم ما بالا رفت حریف ما اول فصل خوب امتیاز جمع نکرد و آخر فصل عملکرد خوبی پیدا کرد. همه دوست دارند استقلال تمامی تیم‌ها را شکست دهد ولی تیم‌های دیگر هم با توان و انرژی به مصاف ما می‌آیند وقتی یک تیم با 8 نفر مقابل ما دفاع می‌کند و جلوی تیم‌های دیگر اینگونه بازی نمی‌کند چه کار باید کرد؟ ما در فصل دوم در بعضی بازی‌های افت داشتیم و پرسپولیس بهتر کار کرد و نتیجه گرفت. همه چیز برعکس شده است مطمئن باشید اگر این اتفاق برای ما می‌افتاد و اول فصل خوب نتیجه نمی‌گرفتیم و در ادامه راه به موفقیت می‌رسیدیم همه از ما تعریف و تمجید می‌کردند.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه گفته می‌شود اسپانسر سازمان لیگ پول تبلیغات محیطی را نداده و ممکن است دو تیم فردا به میدان نروند گفت: من در جریان چنین مساله‌ای نیستم و تمرکزم روی مسایل فنی است این کارها باید مدیریتی صورت گیرد و اگر مدیرعامل باشگاه به من اعلام کند تیم بازی نمی‌کند من مطیع آن خواهم بود در غیر این صورت با تمام توان به زمین می‌رویم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه محسن بنگر و مهدی طارمی روز گذشته عنوان کردند که پرسپولیس نمی‌تواند استقلال را شکست دهد و آیا این صحبت آنها به نوعی ایجاد انگیزه در تیم حریف نیست گفت: آنها درس سیاست را خوب خوانده‌اند و به نظر من این حرف‌ها سیاستمدارانه است. این صحبت‌ها در تیم من اثر ندارد شما دیدید که بازیکنان استقلال در این هفته مصاحبه نکردند و دلیلش هم این بود که به حاشیه‌های پیش از بازی دامن زده نشود! از شما هم عذرخواهی می‌کنم که این اتفاق افتاد ولی ما نمی‌خواستیم بازیکنان حرف بزنند که چنین صحبت‌هایی مطرح نشود!

وی با اشاره به مصدومان تیمش گفت: جای روزبه چشمی در تیم ما خالی است و ما محسن کریمی را نداریم اما بقیه بازیکنان هستند و دست من را برای انتخاب 11 نفر بسته‌اند واقعا برای تیم اصلی کار سختی دارم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که بازی فردا یک بازی پرمخاطب است و توقع شما از تماشاگران چیست گفت: واقعا بازی رفت برای همه یک الگو بود همه خیلی خوب مسائل اخلاقی را رعایت کردند و دیدید که در کل بازی برای مرحوم نوروزی شعار می دادند. رقابت اصلی در زمین است بیرون از زمین باید اصول اخلاقی انجام شود چون بازی یک دیدار بین‌المللی خواهد بود. من بعد از بازی تماشاگران را تحسین کردم و ظاهرا برای بازی فردا هم مراسمی را در نظر گرفتند که اصول اخلاقی رعایت شود. زندگی خیلی زود می گذرد و تنها اخلاق است که می‌ماند. نه در داخل زمین بلکه روی سکوها هم باید چنین اتفاقاتی رخ دهد.

وی درخصوص حمایت پیشکسوتان پرسپولیس مثل علی پروین و اینکه ایا قرار نیست استقلالی‌ها با حضور در اردوهای این تیم حمایتی انجام دهند گفت: اتفاقا قرار بود پیشکسوتان ما به اردو بیایند ولی این مساله به تمرین عصر موکول شد. پیشکسوتان ما هم می‌آیند و حمایت می کنند تمرین امروز هم 20 دقیقه باز است تا مردم و رسانه‌ها در آن حضور پیدا کنند!

وی در پایان نشست خبری با اشاره به کمپینی که برای حفاظت از محیط زیست در دربی 82 تشکیل شده است گفت: شما مطمئن باشید مردم خودشان همه چیز را رعایت می‌کنند ان‌شاءالله آنهایی هم که این مسائل را رعایت نکردند به راه راست هدایت شوند.

 

استقلال پرسپولیس پرویز مظلومی اخبار استقلال دربی 82
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر