کد خبر: 361757 A

دور برگشت یک چهارم نهایی لیگ اروپا

ایلنا: مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا با برگزاری 4 بازی به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا با برگزاری چهار بازی به پایان رسید که در انتها، تیم‌های لیورپول انگلیس، سویا و ویارئال از اسپانیا و شاختاردونتسک اوکراین موفق شدند با برتری مقابل حریفان خود به نیمه نهایی این رقابت‌ها صعود کنند.

لیورپول 4-3 دورتموند

مهم ترین بازی دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا با برتری و صعود دراماتیک تیم لیورپول پایان یافت.

 در جدال بین این تیم انگلیسی و بوروسیا دورتموند، ابتدا میهمان آلمانی با گل های میخیتاریان در دقیقه 5 و اوبامیانگ در دقیقه 9 پیش افتاد.

 در ادامه اوریگی در دقیقه 48 اختلاف را کاهش داد اما رویس در دقیقه 53 برتری 3 بریک دورتموند را رقم زد.

لیورپول

 در نهایت لیورپول با بازگشتی خیره کننده 3 بار توسط کوتینیو در دقیقه 66، ساخو در دقیقه 78 و لاورن در دقیقه 90 به گل رسید و با برتری 4 بر 3 در این بازی و پیروزی مجموع 5 بر 4 به دراماتیک ترین شکل ممکن راهی نیمه نهایی شد.

سویا 1 (5)- (4) 2 بیلبائو

 

در تنها رقابت دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا که به ضربات پنالتی کشید شد، تیم سویا مدافع عنوان قهرمانی، با وجود شکست 2 بریک در پایان 120 دقیقه بازی با اتلتیک بیلبائو در ضربات پنالتی 5 بر 4 میهمانش را برد و به نیمه نهایی صعود کرد.

 درجریان بازی، آدوریتس در دقیقه 57 و گارسیا در دقیقه 80 برای بیلبائو و گامیرو در دقیقه 59 گل زدند تا با تکرار نتیجه بازی رفت این بار به سود بیلبائوی میهمان، بازی پس از 120 دقیقه به ضربات پنالتی کشیده شود.

در نهایت، سویا هر 5 ضربه اش توسط کوکه، کرچوویاک، کونوپلیانکا، انزونزی و گامیرو را به گل تبدیل کرد و ناکامی اچه باریا در گل کردن پنالتی چهارم بیلبائو، ضربات گل شده هم تیمی هایش توسط گارسیا، ویگوئرا، سن خوسه و سوسائتا را بی ثمر کرد تا سویا، پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ اروپا و جام یوفا با برتری 5 بر4 در ضربات پنالتی به جمع 4 تیم برتر رقابت ها راه یابد.

 

 در سایر بازی ها، شاختار دونتسک 4 بر صفر در خانه اش مقابل براگا پیروز شد و با برتری مجموع 6 بریک به جمع 4 تیم برتر رسید.

ویارئال هم 4 بر 2 در خانه اسپارتاپراگ به برتری رسید و درمجموع 6 بر 3، رقیب را حذف کرد.

 

 

بروسیا دورتموند یورگن کلوپ لیگ اروپا لیورپول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر