کد خبر: 362134 A

ایلنا: جلسه شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون کشتی، جلسه شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد بعد از ظهر امروز (شنبه) با حضور کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد که مصوبات این نشست به شرح زیر است:

1- پیرو نتایج حاصل از رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و به لحاظ تأکید بند یازدهم از بخش توضیحات فرآیند انتخاب تیم‌های ملی کشتی کشور درسال 95- 94، بدینوسیله ضمن تأکید بر این اصل که اعضای تیم ملی کشتی آزاد برای شرکت در المپیک برزیل 15 روز مانده به رقابت‌های مذکور اعلام نهایی خواهند شد، شرایط ذیل برای کلیه کشتی‌گیران واجد شرایط در اوزان المپیکی مختلف اعلام می‌شود:

1-1- در وزن 57 کیلوگرم با استناد به بند 4 صورتجلسه شورای فنی کشتی آزاد مورخ 17/2/94 حسن رحیمی و رضا اطری در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و در صورت عدم کسب شفافیت لازم در ارزیابی از رقابت‌های مذکور، متعاقبا در یکی از تورنمنت‌های پیش از المپیک، بررسی نهایی در خصوص کشتی‌گیر واجد شرایط برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در این وزن، صورت می‌گیرد.

1-2- در وزن 65 کیلوگرم با توجه به نتیجه حاصل از رقابت‌های انتخابی تیم ملی و روند فنی رو به رشد میثم نصیری در چند ماه اخیر، همچنین سوابق فنی ارزنده سید احمد محمدی، دارنده مدال نقره و برنز جهان در سال‌های 2014 و 2015 و احترام مشارالیه به رقابت‌های انتخابی تیم ملی و حضور در رقابت‌های مذکور علی رغم پارگی رباط پای راست، ضرورت دارد به منظور شفاف‌تر شدن امکان انتخاب شایسته‌ترین کشتی‌گیر ایرانی در این وزن، ابتدا دو کشتی‌گیر مذکور در مسابقات جام جهانی مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و در صورت احراز شرایط فنی مناسب، از سوی هر دو کشتی‌گیر، در یکی از تورنمنت‌های بین‌المللی قبل از المپیک، وضعیت نهایی کشتی‌گیر ملی‌پوش در این وزن مشخص می‌شود.

1-3- در وزن 74 کیلوگرم، حسن یزدانی در تورنمنت‌های بین‌المللی پیش از المپیک، به لحاظ شرایط فنی و تجربی مناسب برای کشتی گرفتن در وزن 74 کیلوگرم المپیک، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

1-4- در وزن 86 کیلوگرم علیرضا کریمی در تورنمنت های بین المللی پیش از المپیک، به لحاظ شرایط فنی و تجربی مناسب برای کشتی گرفتن در وزن 86 کیلوگرم المپیک، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

1-5- در وزن 97 کیلوگرم، عباس طحان و امیر محمدی در رقابت‌های جام جهانی آمریکا مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و در صورت احراز شرایط فنی مناسب، به اتفاق رضا یزدانی در یکی از رقابت‌های بین‌المللی پیش از المپیک (تورنمنت بین‌المللی ارمنستان، سوم و چهارم تیرماه)، ملی‌پوش واجد شرایط برای پوشیدن پیراهن تیم ملی تعیین خواهد شد.

بدیهی است در صورت عدم امکان حضور یزدانی به دلیل آسیب دیدگی در تورنمنت بین‌المللی مذکور، قضاوت نهایی برای تعیین کشتی‌گیر واجد شرایط پوشیدن پیراهن تیم ملی درا ین وزن میان امیر محمدی و عباس طحان بر اساس بررسی عملکردشان در رقابت‌های فوق الذکر صورت خواهد گرفت.

1-6- تشخیص ملی‌پوش واجد شرایط در وزن 125 کیلوگرم، برای حضور در بازی‌های المپیک، بر اساس ارزیابی کادر فنی از حضور مشترک پرویز هادی و کمیل قاسمی در حداقل سه و حداکثر چهار تورنمنت بین‌المللی پیش رو، تا قبل از رقابت‌های المپیک خواهد بود. در واقع مبنای انتخاب نفر برتر، چگونگی رقابت با حریفان خارجی خواهد بود. کادر فنی اجازه دارد در صورت عدم عملکرد مناسب هر یک از کشتی‌گیران یاد شده در نحوه حضور ایشان در تورنمنت های بین‌المللی ملاک عمل، نسبت به تعیین کشتی‌گیر برتر در این وزن تصمیم‌گیری نموده و به شورای فنی گزارش کند.

2- مقرر شد کشتی‌گیران واجد شرایط برای حضور در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد بزرگسالان در سال 2016، بر مبنای نتایج حاصل از رقابت‌های انتخابی تیم ملی، جام جهان پهلوان تختی (انتخابی مرحله اول) و نیز از میان کشتی‌گیرانی که در مرحله ارزیابی نهایی برای پوشیدن تیم ملی در المپیک قرار دارند، انتخاب و اعزام گردند.

 

تیم ملی کشتی فدراسیون کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر