کد خبر: 368406 A

لحظه به لحظه با مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال

ایلنا: مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال از ساعت 9:30 امروز با حضور 67 نفر از 73 نفر (شنبه 18 اردیبهشت 95) آغاز شد تا فوتبال رئیس چهار سال آینده خود را بشناسد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال از ساعت 9:30 امروز با حضور 67 نفر از 73 نفر (شنبه 18 اردیبهشت 95) آغاز شد تا فوتبال رئیس چهار سال آینده خود را بشناسد. 

مصطفی آجورلو، یکی از سه نامزد ریاست فدراسیون فوتبال به عنوان اولین سخنران گفت: رئیس فوتبال باید به مجمع متکی باشد. سخن بگوید و مدیریت کند. نقش مجمع باید روز افزون باشد و به او اعتماد کنیم که این مجمع قرار است فدراسیون را مدیریت و راهبری کند. مدیریت مجمع باید باعث بلوغ فوتبال شود و این را قبول کنیم که ما می‌توانیم. وقتی این اتفاق افتاد می‌توانیم با تعامل با دستگاه‌های ذی ربط فدراسیون را اداره کنیم به خصوص با وزارت ورزش و جوانان و پس از آن با مجلس محترم و دیگر دستگاه‌ها.

وی ادامه داد: وقتی تعامل با نهادهای مربوط از جمله صداوسیما، دولت، مجلس و... نباشد، اقتصاد فوتبال ضربه می‌خورد. فوتبال ما باید باشگاه محور باشد و اگر این اتفاق رخ بدهد، باشگاه‌های ما می‌توانند درآمدزا باشند و پس از آن این اتحادیه فوتبال است که باید حق باشگاه ها را بگیرد.

نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: صفایی فراهانی، دادکان و کفاشیان هرکدام دستاوردهایی داشتند که باید قدر آنها را دانست. باید از همه توانمندی‌ها استفاده شود تا همه ببینند که ما فوتبالی‌ها به هم علاقه داریم.

آجورلو عنوان کرد: من شش برنامه دارم که موفقیت تیم ملی، گسترش آکادمی ملی فوتبال، باشگاه محوری و... جزو آنهاست. باید این برنامه‌ها را پیش ببریم. فوتبال باید به تمام کشور برود نه فقط یک یا دو استان فوتبال داشته باشند. حتی استانی مانند سیستان و بلوچستان هم باید فوتبال داشته باشد. در آخر باید به حاکمیت و دولت نشان دهیم که فوتبال استقلال دارد و باید به فوتبال احترام بگذارند.

 

 

مجمع فدراسیون فوتبال مصطفی آجرلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر