کد خبر: 368587 A

مربی تیم ملی واترپولو:

ایلنا: مربی تیم ملی واترپلو می‌گوید چیریچ به دنبال ستاره نیست و قصد دارد با تیم به نتیجه برسد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ وحیدرضایی مربی تیم ملی واترپلو گفت: از قبل از سال نو و همزمان با پایان یافتن لیگ ۹۴ تیم ملی واترپلو اردوی خود را برای کسب آمادگی بیشتر جهت حضور در مسابقات آسیایی توکیو در استخر ۹ دی آغاز کرده است. امتحانات دانش آموزان و دانشجویان و سرباز بودن بازیکنان، جمع کردن هم زمان آن ها را سخت کرده است. همچنین دور بودن از مسابقات ما را به زحمت انداخته و از تیم هایی مانند ژاپن، چین و قزاقستان فاصله گرفته ایم. برای رسیدن به این کشورها باید با خود آن ها روبرو شویم و با تدارکات بیشتر در کورس مسابقات باقی بمانیم. سال گذشته در مسابقات توسعه جهانی قهرمان شدیم که اتفاق خوبی بود اما خودمان می دانیم که این رقابت ها در سطح مسابقات آسیا و جهان نیست.

وی ادامه داد: قطعا در آسیا به سکو فکر می کنیم. بدون انگیزه مدال و سکو توجیهی برای ادامه کار وجود ندارد. سال هاست در مسابقات جدی تر و سطح A شرکت نکرده ایم. چرا که به خود برای مقام آوری  اعتماد نداشته ایم. متاسفانه نگاهی که در کشور وجود دارد این گونه است که یک تیم اول باید نتیجه بگیرد سپس به مسابقات اعزام شود که این شدنی نیست.

مربی تیم ملی واترپلو درباره عملکرد چیریچ و گله‌مندی برخی از واترپلوییست ها از اخلاق تند وی تصریح کرد: بازیکنان با چیریچ رابطه خوبی دارند. آنان باید تفاوت میان جدیت، نظم و ترتیب و عصبی بودن را بدانند. اصول اولیه در هر تیمی نظم و ترتیب است. قبل از چیریچ نیز این اصول بر تیم حاکم بود اما میزان تاکید هر مربی بر این موارد متفاوت است. زمانی که بازیکنان بدون حقوق در ایام عید و با وجود مشکلات فراوان سر تمرینات حاضر می شوند نشان از رابطه خوب بازیکنان و سرمربی است.

رضایی خاطر نشان کرد: چیریچ معتقد به بازیکن سالاری نیست. دنبال ستاره نمی گردد. او کاملا به این موضوع اعتقاد دارد که یک بازیکن نمی‌تواند یک تیم را نجات دهد به همین دلیل تاکید دارد که یک تیم باید به صورت گروهی و تیمی نتیجه بگیرد.

مربی تیم ملی واترپلو از حضور تیم در اردوهای خارجی خبر داد و گفت: تیم ملی به زودی در دو اردوی تدارکاتی برون مرزی شرکت خواهد کرد. خرداد به  گرجستان می رویم و در یک تورنمت شرکت خواهیم کرد سپس در ایام ماه مبارک رمضان یا بلافاصله بعد از آن در صربستان اردو خواهیم زد.

تیم ملی چین دانش آموزان و دانشجویان مشکلات واترپلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر